Reklama

Reklama

Genialny domowy sposób na podwójny podbródek

Podwójny podbródek i opadający owal twarzy to problemy spędzające sen z powiek wielu kobietom. Profesjonalne metody zwalczania tych mankamentów są zazwyczaj bardzo kosztowne. Na szczęście istnieje domowy sposób, który można zastosować za grosze.

Opadający owal twarzy to naturalna sytuacja, która pojawia się z wiekiem. Często wiąże się też z występowaniem drugiego podbródka i tzw. chomików. Są to naturalne znaki upływającego czasu, które nie są objawem choroby, ani w żaden sposób nie zagrażają zdrowiu. Możemy je po prostu zaakceptować i uznać, za część naturalnych zmian jakim podlega ludzkie ciało. Jeśli jednak opadający owal twarzy, podwójny podbródek, czy "chomiki" przeszkadzają nam, możemy postarać się ich pozbyć.

Masaże, zabiegi medycyny estetycznej, a nawet chirurgii plastycznej mogą być tutaj bardzo pomocne, jednak są to rozwiązania kosztowne. Zabiegi medyczne mogą też być obarczone  ryzykiem powikłań i nie każdy ma ochotę iść pod nóż z tak błahego powodu.

Reklama

Warto stosować kosmetyki nawilżające i ujędrniające skórę, ale ich wpływ będzie ograniczony. Tanim skutecznym sposobem, który możemy stosować w domu są opaski liftingujące. Możemy je wykonać samodzielnie w domu, a materiały będą kosztowały bardzo niewiele.

Warto pamiętać, że utrata owalu twarzy, pojawianie się drugiego podbródka i "chomików", mimo że w sposób nieunikniony wiąże się z procesem starzenia, może przyspieszyć na skutek niewłaściwych nawyków i trybu życia.

Pochylanie głowy (np. podczas wpatrywania się w ekran telefonu), ciągłe wahania wagi, gwałtowne odchudzanie, spanie na brzuchu, palenie papierosów oraz nieprawidłowe odżywianie będą sprzyjać przyspieszonemu powstawaniu takich zmian.

Opaska liftingująca. Sposób na opadający owal twarzy i podwójny podbródek

Skuteczną i tanią metodą na ograniczenie działania grawitacji są opaski liftingujące. Zakładane na podbródek i zapinane na czubku głowy modelują owal twarzy i spowalniają zachodzące zmiany.

Takie opaski można kupić, ale można je też wykonać domowym sposobem. Wystarczy kawałek bandaża elastycznego i rzep. Odmierzamy odpowiedni odcinek bandaża przykładając do podbródka, zawijając na czubku głowy na zakładkę. Szpilką zaznaczamy miejsce, w którym wszyjemy rzep. Opaska powinna przylegać do ciała, ale ucisk nie może być zbyt silny.

W miejscu oznaczonym szpilką po obu stronach wszywamy rzep, by opaskę można było zapiąć na głowie.

Taką opaskę można zakładać na kilka godzin dziennie lub do spania. Łatwo ją wyprać, więc bez problemu można stosować pod nią kremy liftingujące.

Efekty przyniesie systematyczne stosowanie. Niestety nie są one trwałe - jeśli przestaniemy nosić opaskę liftingującą zmiany z czasem powrócą.


Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy