Reklama

Reklama

Gorący trend na nadchodzący sezon: Bomberki wracają do łask

Zapomnieliśmy o nich na kilka sezonów. W roku 2022 o bomberkach przypominają sobie światowi projektanci i najbardziej znane influencerki. Jak stylizować to okrycie wierzchnie, by prezentować się modnie? Podpowiadamy!

Bomberki: Jak zdobyły popularność?

Bomber jacket to niezwykle praktyczne okrycie, które możemy nosić niezależnie od pory roku.  To codzienna kurtka, która charakteryzuje się krótszym krojem i zakończona jest ściągaczami. Została stworzona, by ułatwić życie pilotów, którzy w XX wieku loty w przestworza odbywali zazwyczaj odziani w długie, niewygodnie płaszcze. Pierwszy model bomberki powstał w 1926 roku - był niezwykle ciepły, zawierał bowiem  futrzaną podszewkę, która doskonale chroniła  przed chłodem.

Pod koniec lat 70. bomber jacket stała się symbolem punkowej subkultury. Wówczas okrycie to najczęściej występowało w dwóch kolorach: granatowym i oliwkowym. Zakończone ściągaczami kurtki zdobiły liczne przypinki i naszywki.

Reklama

W następnych dekadach bomberki stawały się coraz bardziej popularne. Okrycia niegdyś zarezerwowane dla konkretnych grup społecznych zaczęły być powszechne, łatwo dostępne i modne. W latach 90. szczególną popularnością cieszyły się kurtki wykonane z nylonu. "Szeleszczące" okrycia nosili zarówno mężczyźni,  jak i kobiety.

Bomberki: z czym je łączyć?

Bomberki szczególnie modne były w latach 2013-2015. To okrycie wierzchnie lansował wówczas jeden z najbardziej cenionych projektantów Hedi Slimane. Projekty z metką Saint Laurent nosiły światowe gwiazdy: Kanye West oraz Harry Styles.

Po kilku latach o kurtkach ze ściągaczami przypomnieli sobie topowi projektanci oraz influencerki. Gwiazdy coraz chętniej sięgają po ten praktyczny model. Jak go stylizują?

Zdecydowanie najmodniejsze obecnie są oversizowe bomber jacket. Luźną górę dobrze jest zestawić z  dopasowanym dołem - w ten sposób zachowamy proporcje sylwetki. 

Ogromne bomberki wyglądają korzystnie w połączeniu ze skórzanymi legginsami lub opinającymi nogi spodniami. Do tego połączenia pasuje zarówno sportowe obuwie, jak i szpilki - wszystko zależy od okazji oraz naszych preferencji.


***
Przeczytaj również: 

Sienna Miller jest fanką zimowych kurtek. Jak je nosi?

Ubrania, które warto kupić na wyprzedaży. Trzy najlepsze propozycje

Zobacz również: 

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: kurtki bomberki | bomber | trendy 2022

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy