Reklama

Reklama

Gratka dla fanów serialu "Seks w wielkim mieście"!

Kultowa, tiulowa spódnica Carrie Bradshaw, w której pojawia się w czołówce słynnego serialu "Seks w wielkim mieście", została przekazana na aukcję. Kostiumografka serialu zdecydowała się przekazać na doroczną zbiórkę funduszy Fashion for Action pudrową spódnicę z tiulu w stylu tutu wraz z różową koszulką.

Historia spódnicy z czołówki serialu "Seks w wielkim mieście"

Historia tej spódnicy może nieco zaskoczyć. Wybrana z koszyka ze stertą ubrań za 5 dolarów pierwotnie nie miała nawet "wystąpić" w serialu. Producent "Seksu w Wielkim Mieście", Darren Star, nie był przekonany do tej odważnej i nieco dziwacznej stylizacji, wolał coś bardziej stonowanego. Jednak zarówno Patricia Field, jak i Sarah Jessica Parker, upierały się przy zestawieniu, które na stałe zapisało się na kartach historii serialowej mody.

Wspominając pracę nad kostiumem, który miał być wizytówką serialu, Field przyznała, że Parker od razu podchwyciła jej pomysł i sama zaproponowała, aby spódnicę w stylu baletowego tutu zestawić z prostą, jasnoróżową koszulką. "Produkcja chciała ograć to bezpiecznie, ale Sarah Jessica i ja naprawdę czułyśmy, że bohaterka powinna mieć na sobie coś oryginalnego. Jeśli serial odniesie sukces, ta czołówka będzie jego częścią przez długi czas, dlatego to nie mogła być jakaś modna w roku 1990 sukienka" - tłumaczyła w rozmowie z "PageSix" projektantka i kostiumografka.

Reklama

Nakręcono cztery różne czołówki w różnych stylizacjach. Jednak obie panie pozostały nieugięte i udało się przeforsować pomysł baletowej stylizacji. - Ale nie sądziłam, że ten strój stanie się kultowy. Myślę, że przypadł widzom do gustu ze względu na swoją oryginalność i fakt, że niejako oddaje osobowość Carrie - dodała Field.

Słynny kostium jest jednym z trzech strojów przekazanych przez Field na doroczną zbiórkę funduszy Fashion for Action organizowaną przez Housing Works, która potrwa od 10 do 13 listopada w Nowym Jorku.

Field nie jest oczywiście jedynym darczyńcą, organizację wsparły również m.in. Iris Apfel, projektantka Betsey Johnosn, Chloe Sevigny czy dom mody Dolce & Gabbana i wiele innych modowych marek. Dzięki temu można nabyć nie tylko modowe unikaty należące do takich ikon, jak wspomniane Field czy Iris Apfel, ale również nabyć ciekawe ubrania i dodatki w okazyjnych cenach. Dochód zostanie przeznaczony na pomoc osobom dotkniętym HIV/AIDS i bezdomnością.

Zobacz także:

Nie żyje Willie Garson, odtwórca roli Stanforda Blatcha w serialu „Seks w wielkim mieście”. Aktor miał 57 lat

"Seks w wielkim mieście": Można wynająć apartament Carrie Bradshaw

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy