Reklama

Gruba dzianina. Tak się ją nosi jesienią 2022

Jesienią, kiedy za oknem robi się chłodniej, chętnie przepraszamy się z ciepłą i wygodną dzianiną. Otulające kardigany, miękkie getry i szale - nie zarzucamy im już, że nie są eleganckie i wyrafinowane. Zawijamy się w nie, by nacieszyć się komfortem, jaki daje ciepło i elastyczność tkaniny.

 Ale dzianina to nie tylko powyciągane swetry i praktyczne, ale niezbyt szykowne casualowe sukienki. Designerzy nie po raz pierwszy starają się udowodnić, że dzianina ma ogromny potencjał również w kwestii estetyki. W tym sezonie stawia się na naprawdę masywne grube dzianiny, które nie tyle opinają się na sylwetce, albo podkreślają kształty, co same tworzą niemal rzeźbiarskie formy.

Masywne dzianiny nie są stworzone po to aby grzać, a po to, by wyglądać. Można ich użyć nawet do stworzenia mocno wyciętych kreacji, ale sama grubość splotu sprawi, że fason stanie się majestatyczny i pełen mocy.

Reklama

Ovesajzowe modele mogą nabierać zaskakująco poważnego i futurystycznego charakteru. Ale dzianiną o grubym splocie można się też  bawić  - to świetna baza do pełnych poczucia humoru kompozycji i zestawień, które nie są zbyt serio.

Grube dzianiny to w końcu doskonała inspiracja dla wszystkich tych duszyczek, które same lubią dziergać. To nie tylko praktyczne hobby, ale też okazja, by wyżyć się artystycznie, tworząc unikatowe modele.

  Czytaj też: Italian bob. Ta fryzura jest hitem jesieni

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: dzianina

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy