Reklama

Reklama

Gwiżdż na pryszcz

Trądzik gnębi nie tylko nastolatki, ale także panie po trzydziestce.

Oczyszczanie

Trądzik pojawia się nie tylko w okresie dojrzewania, ale także wtedy, gdy zostaje zaburzona gospodarka hormonalna. Dochodzi wówczas do nadmiernej produkcji łoju i rogowacenia naskórka. Tak powstają zaskórniki i pryszcze. Aby uporać się z nimi, trzeba dobrze oczyszczać skórę. Najlepiej używać dermokosmetyków przeznaczonych do twojego rodzaju cery i wieku. Powinny być delikatne i nie wysuszać skóry.

Krem, maseczka

Kosmetyki stosowane na co dzień powinny działać antybakteryjnie. To beztlenowe bakterie przyczyniają się bowiem do powstawania szpecących zaskórników, wyprysków i krostek. Poza tym preparaty te mają za zadanie dobrze nawilżyć oraz odżywić cerę. Skóra trądzikowa często jest bardzo wrażliwa, dlatego kosmetyki do jej pielęgnacji nie mogą podrażniać. Najlepiej, jeżeli są hypoalergiczne, to znaczy, że nie powodują reakcji alergicznych.

Reklama

Punktowo na wypryski

Czasem, mimo starannej pielęgnacji i oczyszczania cery, pojawiają się na twarzy pryszcze. Wówczas najlepiej stosować kosmetyk miejscowo. W pozbyciu się problemu pomogą preparaty, które zawierają skoncentrowane substancje lecznicze. Nanosimy je punktowo, jedynie w miejscu gdzie znajduje się wyprysk. Trzeba działać szybko, aby nie dopuścić do rozwoju krostki. Kosmetyk może mieć postać żelu, maści lub plasterków. Niektóre z tych preparatów mają również właściwości kryjące. Nie tylko leczą niedoskonałości cery, ale także je maskują. Taki kosmetyk należy wtedy dobrać do karnacji, podobnie jak podkład do makijażu.

Świat & Ludzie
Dowiedz się więcej na temat: tradzik | skóra | pielęgnacja | trądzik

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy