Reklama

Halloween. Jak udekorować dom?

Halloween na stałe wpisało się do kalendarza, choć opinie na temat celtyckiego święta są podzielone. Wśród sympatyków nie brakuje koncepcji na dekorowanie domów i mieszkań. Najpopularniejsze są lampiony z dyni. Co jeszcze?

Jak przygotować lampion z dyni?

Światło w Halloween ma szczególne znaczenie. Wierzono, że rozpalanie ognisk odstrasza demony i złe duchy. Dlatego do dzisiaj święto, podczas którego nawiązujemy kontakt ze zmarłymi, nie może obejść się bez ognia.

Najchętniej wykonywane są lampiony z dyni. I większe warzywo tym łatwiej jest wydrążyć środek i wyciąć odpowiednie otwory. A że Polska słynie z uprawy dyń, jest w czym wybierać. Ważne, aby decydować się na dynie ze skórą, którą bez problemu będzie można naciąć nożem. Zdarzają się okazy, w które nie da się wbić ostrza. Konsultacja ze sprzedawcą mile widziana.

Reklama

Na początek odkrajany górną część dyni wraz z ogonkiem, kawałek odstawiamy na bok, bo będzie nam jeszcze potrzebny. Kolejnym ważnym etapem jest usunięcie miąższu ze środka warzywa. Nie wyrzucajcie go, to doskonała baza do wykonania kremu z dyni. Na powierzchni warzywa flamastrem rysujemy oczy, usta oraz zęby. 

Następnie potrzebny jest ostry nóż i precyzja, aby wyciąć namalowane fragmenty. Jeżeli udało nam się uporać z tym czasochłonnym zajęciem, do środka wkładamy świeczkę umieszczoną w słoiku, a całość zamykamy odkrojoną w pierwszym etapie częścią z ogonkiem. Po odpaleniu lampionu możemy ustawić go przed wejściem do domu, idealnie będzie prezentował się po zmroku.

Nietoperze w całym domu

Kształt nietoperza nie jest trudny do odtworzenia. Jeżeli mielibyście problem, można wydrukować szablon z Internetu. Będziemy potrzebowali czarnego bloku, na którym odrysujemy i wytniemy demoniczny kształt. Jakby tego było mało, możemy do wyciętych nietoperzy dokleić ścinki materiału imitującego futro. 

Wówczas ssak nabierze formatu 3D. Nietoperze rozklejamy po całym domu. Idealnym miejscem, aby je wyeksponować, są ściany, klatka schodowa, drzwi, brodzik, szafki oraz szafy i żyrandole.

Pajęczyna na Halloween

Z czego najlepiej zrobić pajęczynę? Okazuje się, że niezawodne są materiały opatrunkowe szczypta lejącego kleju do drewna oraz kolorowy lakier do włosów w sprayu. Całość, rozciągamy, momentami pokrywamy klejem, który w ciągu kilkunastu minut zasycha w wymarzonej przez nas formie. Potem pozostaje wykorzystać lakier w srebrnym i czarnym kolorze i można śmiało dekorować dom. Taka pajęczyna idealnie wygląda na poręczach i lampach, ale wszystko zależy od naszej wyobraźni. Możemy rozłożyć ją na stole. Na tle czarnego obrusu będzie prezentować się zjawiskowo.

Zobacz także:

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: Halloween | dynia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy