Idealny krem pod oczy
Skóra pod oczami jest delikatniejsza, niż na policzkach czy czole. Podpowiadamy, jakich składników szukać w kremach do jej pielęgnacji.
Szczęśliwe posiadaczki skóry bez problemów, całymi latami stosują kosmetyki do pielęgnacji twarzy również na okolice oczu. Jeśli jednak ty do nich nie należysz, a cera w tych okolicach jest delikatna i przesusza się - wybierz odpowiednie preparaty.
Najważniejsze nawilżanie
Powinnaś o nim pomyśleć jeszcze zanim nałożysz krem. Już zmywając makijaż warto wybierać kosmetyki, które zatroszczą się o szczególne potrzeby okolic oczu. W ich składzie powinny się znaleźć oleje szlachetne, np. migdałowy lub lniany. Możesz też wykorzystać dobrej jakości oliwę. Szukaj ich również w kremach.
...i witaminy
Rumianek
Łagodzi podrażnienia i rozjaśnia, podobnie jak świetlik lekarski, nagietek, szałwia i arnika. Dodatkowo zmniejsza obrzęki.
Oleje
Długotrwale nawilżają skórę i dostarczają jej witaminę F, odpowiedzialną za prawidłową gospodarkę wodną. Najskuteczniejsze to: wiesiołkowy, migdałowy, dyniowy i lniany.
Czerwona papryka
Jest źródłem witaminy C (ma jej więcej niż cytrusy), rozjaśnia cienie pod oczami, stymuluje syntezę kolagenu, wygładza niewielkie zmarszczki oraz spłyca te głębokie.
Soja
Zawiera alatoinę przyspieszającą odnowę komórek. Łagodzi i koi podrażnienia, likwiduje uczucie pieczenia i zaczerwienienia skóry. Nawilża, wygładza i zmiękcza skórę.
Aloes
Chroni przed mrozem i zimnym wiatrem, a także przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Zawiera mnóstwo witamin A, E, C oraz z grupy B. Zawarty w kosmetykach przyspiesza regenerację skóry.
Oleje
Długotrwale nawilżają skórę i dostarczają jej witaminę F, odpowiedzialną za prawidłową gospodarkę wodną. Najskuteczniejsze to: wiesiołkowy, migdałowy, dyniowy i lniany.
Szpinak
A także inne zielone warzywa, takie jak brukselka czy sałata zawierają wit. B9 i kwas foliowy (przyspiesza wzrost komórek skóry). Dodatkowo zawiera wit. E, ważny przeciwutleniacz.
M. Lewandowska