Reklama

Reklama

Jak dbać o skórę po opalaniu?

O skórę należy zadbać nie tylko przed opalaniem, ale także zaraz po nim. Wymaga ona odpowiedniej pielęgnacji. Jak dbać o skórę, by zachowała zdrowy wygląd i perfekcyjny kolor?

Bardzo ważną kwestią jest zabezpieczanie skóry kremem z filtrem, który skutecznie ochroni ją przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. 

Należy pamiętać o regularnym dokładaniu produktu co dwie lub trzy godziny. Ważne jest również to, by ponownie aplikować krem z filtrem po wyjściu z wody. 

Godziny spędzone na plaży sprawią, że skóra stanie się przesuszona. Wszystko to przez promienie słoneczne. By temu przeciwdziałać, należy stosować produkty pielęgnacyjne, które skutecznie odżywią skórę, nawilżą ją i zregenerują. 

Reklama

Pierwszym krokiem powinien być jednak chłodny prysznic, który nie tylko zmyje resztki piasku lub innych zanieczyszczeń, ale także odświeży skórę i przygotuje ją do aplikacji produktów pielęgnacyjnych. 

Zdarza się tak, że po całym dniu na słońcu nasza skóra jest podrażniona i zaczerwieniona, dlatego wymaga zastosowania produktów zawierających panthenol lub alantoinę, które poradzą sobie ze złagodzeniem tych objawów. 

Ponadto warto zaopatrzyć się w produkty wzbogacone w kwas hialuronowy lub lipidy, które wzmocnią i nawilżą nawet najbardziej przesuszoną skórę.

Czytaj więcej:

Trądzik różowaty: Jakich pokarmów unikać?

Domowa maseczka na przebarwienia

Domowe maseczki do twarzy

Zobacz także:

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy