Reklama

Jak kręcić włosy, aby loki długo się trzymały?

Ledwo zakręciłaś loki, a po kilku chwilach twoje pasma są już proste? Wiele z nas doskonale zna tę sytuację. Na szczęście istnieje kilka metod, które pomogą w utrzymaniu kręconych włosów. Świetnie sprawdzą się u osób, które mają problem z utrzymaniem skrętu, jak i dla tych, które chcą przedłużyć efekt.

Przygotowanie włosów

Nie zaleca się mycia włosów przed kręceniem. Są wtedy mniej podatne na ten zabieg. Najlepiej jest umyć głowę dzień wcześniej.

Aby włosy lepiej utrzymywały skręt, warto je najpierw zmatowić. Można to zrobić za pomocą lakieru do włosów lub suchego szamponu. Spryskaj pasma produktem i lekko ugnieć.

Przed przystąpieniem do kręcenia zastosuj piankę. Użyj tylko odrobinę kosmetyku, aby nie posklejać włosów.

Kręcenie

Jeżeli wybierzesz małe pasma, to efekt będzie się dłużej utrzymywał, a fryzura zyska na objętości. Natomiast grube strączki niestety mogą szybko się rozprostować.

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku średnicy wałków lub lokówki. Im jest mniejsza, tym mocniejszy skręt i jego trwałość.

Przed zakręceniem możesz spryskać każdy kosmyk z osobna lakierem.

Gdy używasz lokówki, po zakręceniu przytrzymaj pasmo przez chwilę skręcone. Możesz także przypiąć lok klipsem. Rozpuść je dopiero, gdy będzie zimne. Dzięki temu włosy nie rozprostują się przez swój ciężar.

Po zakręceniu spryskaj całą fryzurę lakierem.

Zobacz także:

Reklama
Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: loki
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy