Jak mieć piękne rzęsy domowe sposoby – jak osiągnąć efekt „wow”?

Marzysz o pięknych rzęsach i jednocześnie nie masz czasu na długotrwałe pielęgnacje? Natura niestety nie wszystkich pod tym względem obdarzyła hojnie. Zabiegi przedłużania i zagęszczania rzęs są dziś bardzo popularne. Zanim udasz się do kosmetyczki, przemyśl jaki efekt chciałabyś uzyskać i przejrzyj portfolia stylistek.

Jakie rzęsy wybrać do zabiegu przedłużania?

Rzęsy jak dbać ? Najczęstszą formą wybieraną do zabiegów są rzęsy syntetyczne. Mają wiele opcji grubości, długości oraz możesz wybierać spośród wielu stopni podkręcenia. Co ważne dla alergików - nie uczulają. Ich wadą jest to, że częściej się plączą i są mało elastyczne.

Pielęgnacja rzęs krok po kroku

Rzęsy jedwabne są pod względem skrętu bardzo podobne do prawdziwych rzęs. Są bardzo lekkie i delikatne. Bez problemu nałożysz makijaż, soczewki czy pójdziesz na basen. Nie obciążają rzęs prawdziwych. Minusem jest to, że podczas snu mogą się pognieść. Wskazane jest czesanie specjalnym grzebykiem.

Jak mieć piękne rzęsy domowe sposoby

Więcej na temat pielęgnacji rzęs jak i najlepszych odżywek do rzęs znajdziesz na stronie medicot gdzie wiele doświadczonych kobiet piszę ciekawe porady dotyczące dbania o urodę.  Rzęsy naturalne pochodzą z futra norek syberyjskich. Podobnie jak jedwabne nie obciążają prawdziwych rzęs i pozwalają uzyskać naturalny efekt. Ważne, aby przed zastosowaniem wykluczyć alergię na ten produkt.

Najpopularniejsze rodzaje metod - która pomoże osiągnąć zamierzony efekt?

Metoda 1:1 jest czasochłonna. Do jednej naturalnej rzęsy doczepiana jest jedna sztuczna i można wykonać zabieg tylko w ostatniej fazie wzrostu rzęs prawdziwych. Nie ma tu bezpośredniego kontaktu ze skórą oka - zmniejsza to ryzyko wystąpienia alergii. Efekt utrzymuje się do czterech tygodni.

Metoda 2:1, zwana też metodą 2D - to doklejenie dwóch rzęs do jednej naturalnej. Otrzymujemy efekt większego zagęszczenia i będzie on w dobrej kondycji do około czterech tygodni.

Metoda 3D (3:1) - doklejenie 3 rzęs do jednej pozwala na spektakularne efekty, jednak naturalne rzęsy będą mocno obciążone.
Popularna jest również metoda mieszana - połączenie trzech powyższych metod. Stylistka doczepia rzęsy w zależności od ich stanu i pożądanego efektu.

Pielęgnacja rzęs olejkiem rycynowym

Metoda Blink & Go będzie doskonałym wyborem dla kobiety, którą interesuje jednorazowy zabieg. Trwa około 30 minut. Nie do każdej naturalnej rzęsy przyklejana jest rzęsa sztuczna, co pozwala na osiągniecie naturalnego efektu asymetrycznych rzęs. Należy pamiętać, aby usunąć przedłużone rzęsy po upływie dwóch tygodni od aplikacji, koniecznie w gabinecie.

Metoda Kim Camellia to rzęsy w stylu Kim Kardashian. Pozwala na uzyskanie trójwymiarowych rzęs, ale jednocześnie naturalnych. Stosuje się naprzemiennie różne długości rzęs o różnicy 2 mm.

Rzęsy po zabiegu - jak cieszyć się nimi jak najdłużej ?

Trwałość po zabiegu będzie nieodłącznie wiązała się z tym, jak przygotujemy swoje naturalne rzęsy przed wizytą u stylistki. Ważny będzie również użyty klej podczas zabiegu, rzęsy, umiejętności stylisty i to jak będziemy się z nimi obchodzić po. Nie bez znaczenia będą indywidualne czynniki, między innymi stan rzęs naturalnych i ich skłonność do wypadania.


.