Reklama

Reklama

Jak pielęgnować storczyki?

Storczyki stały się jednymi z najchętniej kupowanych kwiatów do polskich domów. Po przyniesieniu ich z kwiaciarni najczęściej stawiamy je na komodzie lub parapecie. I cieszymy oko baśniowymi kwiatami. Po jakimś czasie widzimy, że liście opadają, a kwiaty znikają w oczach. Co robimy nie tak?

Jak pielęgnować storczyki? Tych błędów nie popełniaj

Preferencje storczyków nie są skomplikowane. Chociaż w zależności od odmiany eksperci sugerują indywidualne podejście do tych doniczkowych piękności.

Zapotrzebowanie na wilgoć, nasłonecznienie i wodę może wyglądać podobnie, ale nie tak samo.

Ważne, aby podlewać je minerałami, które można kupić w każdej kwiaciarni. Storczyki wymagają odpowiednich odżywek oraz specjalnego podłoża. Warto przesadzić je natychmiast po zakupie, pamiętając o wysypaniu dna doniczki specjalnym granulatem, który można zamówić przez internet.

Cenna uwaga! Storczyki od podlewania wolą spryskiwanie korzeni. 

Reklama

Wrogiem storczyków jest suche powietrze. Jeżeli postawimy je na parapecie, pod którym jest kaloryfer, to bądźmy pewni, że dni naszego doniczkowego kwiatka są policzone. Dlatego w okresie zimowym obok doniczki powinniśmy ustawić naczynie z wodą lub powiesić na kaloryferze specjalny zbiornik, który będzie dbał o nawilżenie powietrza.

Zobacz także:

***

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: Storczyki | doniczka | gleba | korzenie | kwiaty

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy