Reklama

Jak prawidłowo zmywać makijaż?

By zachować zdrowy wygląd skóry, nie wystarczy aplikować na nią najdroższych kremów. Podstawową kwestią jest dokładne zmycie makijażu. Pozostawienie na skórze nawet najmniejszej ilości makijażu może doprowadzić do zatkania porów, powstania zaskórników oraz wyprysków. W jaki sposób dokładnie oczyszczać skórę?

Demakijaż: Jak go dobrze wykonać?

Pierwszym krokiem jest wybranie produktu do demakijażu, który będzie najbardziej odpowiadać naszej cerze. Może to być płyn micelarny lub np. olejek, który również dokładnie zmyje wszelkie kolorowe kosmetyki z twarzy. 

Jeśli zdecydujemy się na płyn micelarny, pamiętajmy, by najpierw dokładnie zmyć makijaż oczu, a dopiero później przejść do zmywania podkładu oraz pudru. Waciki należy regularnie wymieniać i przecierać nimi twarz, aż ostatni z nich będzie czysty. Pamiętajmy, żeby robić to delikatnie i unikać mocnego tarcia. 

Olejek należy nanieść na skórę twarzy i rozprowadzać kolistymi ruchami. W ten sposób dojdzie do rozpuszczenia kosmetyków. Po mniej więcej dwóch minutach twarz należy spłukać letnią wodą. 

Reklama

By mieć pewność, że wszystkie produkty użyte do makijażu zostały dokładnie usunięte, należy wykonać dwuetapowe oczyszczanie. Niezależnie czy wybrałyśmy płyn, mleczko lub olejek do makijażu, kolejnym krokiem jest użycie żelu lub pianki do mycia twarzy. Dzięki temu skóra twarzy będzie pozbawiona wszelkich zabrudzeń. 

Dopiero tak umyta twarz jest gotowa na aplikację produktów pielęgnacyjnych.

Czytaj więcej:

Wizażysta Jodie Foster podpowiada, jak wykonać makijaż dla dojrzałych kobiet

Domowe maseczki do twarzy

Maseczka z truskawek: Jakie ma właściwości?

Zobacz także:

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: demakijaż | oczyszczanie twarzy | pielęgnacja twarzy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy