Reklama

​Jak tanio udekorować stół na Boże Narodzenie?

Świąteczny stół kojarzy się z odświętnym obrusem, siankiem i dwunastoma potrawami. Część z nas stara się także o jego efektowny wygląd. Okazuje się, że dekoracja stołu na Boże Narodzenie nie musi być droga, co więcej może być tania, unikalna i istnieje duże prawdopodobieństwo, że zachwyci gości!

Czym udekorować stół na Boże Narodzenie?

Stół na Boże Narodzenie powinien prezentować się z klasą, a jednocześnie wpisywać odpowiednio w klimat magii świąt. Bywa, że dekoracje świąteczne nie należą do najtańszych, część z nich możemy wykonać samodzielnie lub nabyć za niewielkie pieniądze, a uzyskany efekt zrobi wrażenie na gościach.

Przy dekorowaniu stołu na Boże Narodzenie warto postawić na naturalne komponenty. Wśród nich najpopularniejsze będą iglaste gałązki oraz szyszki, które często wykorzystywane są także na bożonarodzeniowe wieńce i stroiki. Można je ułożyć w centralnej części stołu, na całej jego długości lub pomiędzy talerzami. Intensywne barwy na jasnym obrusie podkreślą tradycyjny, świąteczny klimat. Z szyszek łatwo wykonamy ozdobne winietki - wystarczy doczepić do nich karteczki z imionami gości lub kolorowe wstążki i umieścić na talerzach gości.

Reklama

Równie piękną ozdobą stołu na Boże Narodzenie będzie ostrokrzew. Jego ciemnozielone liście i czerwone owoce stworzą kontrast z bielą obrusu. Jeśli nie chcemy zajmować cennego miejsca na stole, możemy ustawić pośrodku wazon z kompozycją z sosnowych gałęzi, ostrokrzewu, a nawet gwiazdy betlejemskiej. Dodatkowo, świeże igliwie, drewno czy szyszki dodadzą charakterystycznego, leśnego aromatu, który będzie unosił się przy wigilijnym stole. 


Gdzie znaleźć elementy potrzebne do dekoracji?

Naturalne dekoracje na stół na Boże Narodzenie można bez problemu kupić przed świętami w kwiaciarniach oraz części marketów. Jednak są one na tyle łatwo dostępne, że zbierzemy je także samodzielnie. Wystarczy, że udamy się na spacer do lasu, gdzie możemy znaleźć szyszki, czy gałązki drzew iglastych. Część naturalnych elementów dekoracji możemy znaleźć także w najbliższym otoczeniu lub po prostu uzyskać je od znajomych, którzy mają własny ogród.

Ważne jest, by przy przygotowaniach świątecznych dekoracji na bożonarodzeniowy stół nie niszczyć okolicznej przyrody - zbieramy to, co leży już na ziemi, nie ucinamy sami krzewów i gałęzi, a także nie zrywamy szyszek. 

Zobacz także:
Jak udekorować świąteczny stół?

Boże Narodzenie 2021. Te dodatki będą hitem świąt 

Jaką choinkę wybrać na święta?


Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy