Jak uratować uszkodzony paznokieć?

Tutaj nie ma magicznego środka: uszkodzony paznokieć należy po prostu spiłować. Jeśli jednak do estetycznego wypadku doszło zaraz przed wielkim wyjściem, istnieją domowe sposoby, które na kilka godzin pozwolą zamaskować uszkodzenie. Oto one.

123RF/PICSEL

Jak uratować uszkodzony paznokieć?

Plaster

Paznokieć zaczął łamać się u nasady? To częste, zwłaszcza w przypadku długiej płytki. Jeśli złamanie jest tak głębokie, że obcięcie lub spiłowanie jest bolesne, możesz poczekać, aż paznokieć trochę odrośnie (tydzień powinien wystarczyć). 

W tym okresie trzeba jednak szczególnie uważać: przypadkowe naderwanie pękniętej płytki może skończyć się bardzo nieprzyjemnie. Dlatego na czas wykonywania prac domowych lub mycia włosów, dobrze zabezpieczyć ten wrażliwy obszar plastrem.
Zestaw ratunkowy

Przygotuj: kawałek cienkiej bibułki (możesz wykorzystać warstwę chusteczki higienicznej), bazę pod lakier do paznokci, lakier, pilniczek, nożyczki. 

Z bibułki wytnij niewielki kawałek  - nieco większy niż uszkodzenie płytki. Paznokieć pokryj bazą, a na mokry preparat naklej bibułkę, dociskając ją końcówką pilniczka. Gdy baza wyschnie, pomaluj całość podwójną warstwą lakieru.
Tipsy

Choć to  akcesorium zostało wyparte przez żelowy i hybrydowy manicure, przy złamanym paznokciu sprawdzi się idealnie. W drogeriach dostępne są najróżniejsze kształty i wzory sztucznych paznokci, które pozwolą skutecznie zamaskować uszkodzenie.
Żel

Nawet jeśli na co dzień nie wykonujesz żelowego manicure, w awaryjnej sytuacji specyfik ten może stać się twoim przyjacielem. Gęsty, światłoutwardzalny żel, umożliwia połączenie naderwanych części płytki. Co więcej, to dość trwałe rozwiązanie, pozwalające uszkodzonemu paznokciowi nieco odrosnąć.
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas