Reklama

Jak wyczyścić pralkę?

Regularne czyszczenie pralki wydłuża jej żywotność i zapobiega brzydkim zapachom ubrań. Warto tę czynność wykonywać przynajmniej raz na kilka miesięcy. Wystarczy wykorzystać kilka domowych sposobów, aby dokładnie pozbyć się brudu na długi czas.

Jak wyczyścić szufladę na proszek w pralce?

Zabierając się za czyszczenie pralki trzeba pamiętać o jej wewnętrznych częściach, takich jak dozownik proszku i płynu, czy filtr. Najwygodniej będzie, jeżeli wyciągniesz szufladkę z pralki. 

Wysuń ją i naciśnij przycisk znajdujący się w połowie przegrody na płyn do płukania. To pozwoli z łatwością wyjąć ją z pralki. 

Możesz wyczyścić brud za pomocą wody i płynu do naczyń. Mocniejsze zabrudzenia usunie ocet. Do czyszczenia mniejszych elementów użyj szczoteczki do zębów i patyczków do uszu.

Jak wyczyścić filtr w pralce?

Będziesz zaskoczona, jak brudny jest filtr w twojej pralce. Dodatkowo możesz znaleźć w nim kilka ''skarbów'' (np. drobne pieniądze), które wpadły do maszyny razem z ubraniami. 

Reklama

Filtr znajduje się z przodu pralki, najczęściej w prawym, dolnym rogu. Zanim przystąpisz do wyjęcia go, podłóż naczynie lub ręcznik pod przegrodę, ponieważ z tego miejsca może wylać się sporo wody. 

Otwórz klapkę osłaniającą filtr i wyciągnij go z urządzenia. Wyczyść za pomocą wody z płynem i włóż z powrotem do pralki.

Jak wyczyścić gumowy kołnierz w pralce?

Kołnierz pralki znajduje się między bębnem a drzwiczkami. Wystarczy go lekko odgiąć i wyczyścić dowolnym preparatem. 

To tutaj bardzo łatwo gromadzi się brud, który odpowiada za nieprzyjemny zapach w pralce.

Jak wyczyścić bęben pralki?

Do przegródki na proszek wlej detergent lub 3/4 szklanki octu spirytusowego. Nastaw pralkę na jeden cykl o temperaturze 90 stopni. 

Po zakończeniu prania otwórz drzwi, aby wnętrze pralki mogło wyschnąć.

Zobacz także:

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: pralka | sprzątanie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy