Reklama

Jak wzmocnić rzęsy i brwi

Pomoże rycyna, zioła, kawa i cierpliwa pielęgnacja.

Mocne dzięki rycynie

Osłabione i przerzedzone rzęsy oraz brwi możemy wzmocnić, smarując je olejkiem rycynowym. Najlepiej robić to na noc, za pomocą czystej szczoteczki po zużytym tuszu do rzęs. Na brwi możemy nakładać olejek opuszką palca. Zabieg należy powtarzać codziennie przez co najmniej trzy tygodnie.

Po tym czasie włoski powinny przestać wypadać, staną się też ciemniejsze, dłuższe i grubsze. Podczas aplikacji uważajmy, aby olejek nie dostał się do oczu, może bowiem je podrażnić, spowodować zaczerwienienie i łzawienie. Nakładajmy go więc z umiarem, cieniutką warstwą.

Reklama

Ważne
Utrata 1-2 rzęs dziennie jest normą. Gdy wypada ich więcej albo tracimy je kępkami, należy zgłosić się do dermatologa.

Uwaga!
Jeśli olejek drażni skórę, lepiej zrezygnować z kuracji. A rzęsy i brwi wzmacniać odżywką z drogerii.

Lśniące i ciemne brwi

Nie musimy malować brwi ani nakładać na nie henny, aby zawsze były ciemne i błyszczące. Wystarczy dwa razy w tygodniu położyć na nie kompres nasączony kawą albo mocnym naparem z pokrzywy. Taki okład nie tylko przyciemni włoski, ale także je wzmocni, odżywi i przyspieszy ich wzrost. Kompres nie powinien być zbyt gorący, ale też nie zimny.

Nasączone chłodną kawą lub naparem z pokrzywy waciki można położyć także na powiekach. Pozbędziemy się wtedy obrzęków i cieni pod oczami.

Piękne, bez podrażnień

Gdy naturalne metody przyciemniania brwi i rzęs są dla nas zbyt pracochłonne i wolimy kosmetyki z drogerii, wybierajmy hypoalergiczne. Szukajmy też kredek i tuszów, które nie tylko upiększają, ale także pielęgnują włoski oraz skórę wokół oczu.

Niektóre maskary zawierają składniki zapobiegające wypadaniu rzęs i przyspieszające ich wzrost. A kredki i cienie do oczu wzbogacone są substancjami pielęgnującymi skórę i opóźniającymi powstawanie zmarszczek.

Delikatny demakijaż

Malowanie rzęs osłabia włoski i może powodować ich wypadanie. Również zmywanie z nich tuszu często przyczynia się do przerzedzenia rzęs. Starajmy się więc nie trzeć mocno powiek. Demakijaż powinien być delikatny.

Używajmy płynów, które łatwo usuwają tusz, bez mocnego pocierania. Przyłóżmy zwilżony wacik do zamkniętego oka i przytrzymajmy, aż płyn rozpuści tusz oraz cienie. Potem lekko je zetrzyjmy, nie uszkadzając włosków.

Rewia

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy