Jak zredukować cellulit
Aby go zmniejszyć i zamaskować, możesz wykorzystać naturalne, domowe sposoby. Podpowiemy ci, jak sprawić, aby ciało było gładsze i bardziej jędrne.
Kiedy masz nierówności w okolicy brzucha
Wygładzi je olejek, masaże i balsam.
Przygotuj olejek do ciała. Do 100 ml oleju bazowego (np. z pestek winogron) dodaj po 5 kropli grejpfrutowego, cynamonowego i zawartość 2 kapsułek witaminy E.
Co drugi dzień wieczorem przed kąpielą smaruj przygotowaną miksturą brzuch i wykonuj intensywny masaż. Podszczypuj skórę, roluj ją, rób wałeczki. Ujmij fałdy między dłonie i masuj w różnych kierunkach.
Możesz użyć rollera, np. antycellulitowego (30 zł), albo szorstkiej rękawicy (od 19 zł) czy ręcznego masażera z wypustkami (od 20 zł).
Rób ujędrniający peeling przez 10 minut 2 razy w tygodniu. Na koniec spłucz i wmasuj krem antycellulitowy. Stosuj balsam do ciała z wyciągiem ze śluzu ślimaka albo z cebuli czy z algami i kofeiną.
Jeśli na udach pojawiają się zagłębienia
Zadbaj o ruch, masuj je i owijaj folią. Spaceruj energicznie godzinę dziennie (np. z kijkami, tzw. nordic walking). Zaopatrz się w legginsy antycellulitowe z tkaniny (od 52 zł), która modeluje sylwetkę.
Codziennie masuj uda okrężnymi ruchami (od dołu do góry) przez 2-3 minuty i wcieraj olej migdałowy albo kosmetyk ujędrniający.
Stosuj raz w tygodniu owijanie ciała (body wrapping). Zmieszaj 4 łyżki alg lub błota z Morza Martwego, 4 krople olejku z czarnuszki, 3 krople cynamonowego i 1/4 szklanki wody. Posmaruj uda i owiń folią spożywczą. Nakryj się kocem, połóż się na 20 minut i spłucz.
To ci pomoże
Aby zrobić olejek antycellulitowy, do szklanki olejku ze słodkich migdałów dodaj 10 kropli rozmarynowego, po 5 kropli pomarańczowego i cynamonowego. Stosuj go do masażu, jako dodatek do kąpieli lub maskę owijaną folią najlepiej raz w tygodniu. Olejek poprawia krążenie krwi, ma działanie drenujące, ujędrnia i napina skórę. Świetnie ją nawilża i przywraca elastyczność.
Gdy biodra i pośladki nie są jędrne
Rób naprzemienny prysznic i ćwiczenia. Pod koniec kąpieli zawsze polewaj się na przemian zimnym i ciepłym strumieniem wody (kończ chłodnym).
Staraj się jak najmniej siedzieć. Przynajmniej 2 razy w tygodniu przez 0,5 godziny rób ćwiczenia, np. przysiady, napinaj i rozluźniaj pośladki, gimnastykuj się z hantlami i z dużą piłką.
Na przykład połóż się na plecach na dywanie lub macie, oprzyj wyprostowane nogi na piłce (albo na krześle) i podnoś pośladki i biodra do góry tak, aby uda i klatka piersiowa tworzyły jedną linię. Zatrzymaj się w tej pozycji na kilka sekund, po czym powróć do pozycji wyjściowej. Rób po 5 powtórzeń dwa razy dziennie.
Wykonuj też przysiady na jednej nodze. A jeśli masz trudności, weź krzesło i spróbuj, stojąc na jednej nodze, usiąść na nim, starając się utrzymać drugą nogę jak najwyżej.
Zobacz także: