Jak zrobić przeciwzmarszczkowy masaż twarzy?

Kilka kilogramów więcej, restrykcyjne diety, godziny spędzone nad smartfonem, a nawet nadmierna opalenizna mają wpływ na kondycje skóry twarzy. Jak poprawić elastyczność, skorygować owal i odjąć sobie kilka lat? Okazuje się, że regularny masaż twarzy może zdziałać cuda.

Masaż należy wykonywać regularnie przed lustrem. Koliste ruchy wykonujemy w seriach po kilkanaście sekund
Masaż należy wykonywać regularnie przed lustrem. Koliste ruchy wykonujemy w seriach po kilkanaście sekundPicsel123RF/PICSEL

Masaż na opuchnięta twarz

Podpuchnięte oczy? Opadnięte kącik ust... Znasz to? Czy nie tak wygląda twoja twarz, kiedy spoglądasz w lustro? Spokojnie to można zniwelować. Nasza twarz to mapa mięśni, o których często zapominamy. Tymczasem rano lub wieczorem powinniśmy fundować im trening i w ten sposób pobudzać do działania. Od czego należy zacząć?

Od czego zacząć przeciwzmarszczkowy masaż twarzy?

Warto zapatrzyć się w olejek do masażu. Kilka kropli naniesionych na skórę twarzy sprawi, że palce będą przesuwały się jak po maśle. Osoby, które mają skórę naczyniową, powinny wybrać olejek różany.

Jeżeli nie masz problemu z tzw. skrzydłami motyla możesz zdecydować się na olejek argonowy, który jest bogactwem witaminy E. Jeżeli czujesz, że skóra jest wiotka i odwodniona postaw na olejek kokosowy, doskonale nawilża naskórek.

Od tych punktów na twarzy zaczynamy masaż

Tu gdzie kończy się nos, a zaczynają usta, jest pozycja startowa naszego codziennego zabiegu.

Czujecie te wgłębienia po lewej i prawej stronie. Palcami wskazującymi dociśnijcie to miejsce przez kilka sekund i powtarzajcie tę czynność minimum dwa razy.

Boli? W tym miejscu kumuluje się stres. Z każdym kolejnym uciskiem poczujecie, że ból się rozchodzi. Wówczas można przejść do ruchów okrężnych tej sfery.

Następnie palce wskazujące powinny ślizgać się po skórze od nosa do ucha. Potraktuj kości policzkowe jako kierunkowskaz. Opuszki doskonale wyczują tę ścieżkę.

Podwójny podbródek. Skąd się bierze?

Zastanawiałaś się, skąd bierze się drugi podbródek? Wpływ na jego powstawanie mają nie tylko wiek i dieta, ale codzienne przyzwyczajenia. Coraz więcej szczupłych osób boryka się z tym problemem. Nieodpowiednia pozycja ciała, głowa pochylona nad smartfonem ma wpływ na owal naszej twarzy i powstawanie podwójnego podbródka.

W sezonie letnim powinniśmy z rozwagą korzystać ze słonecznych kąpieli. Okazuje się, że nadmierne opalanie sprawia, że skóra traci elastyczność i staje się wiotka.

Czy jest na to sposób? 

Tu z pomocą przychodzi joga twarzy. Ekspertów w tej dziedzinie można spotkać w salonach urody, ale praktycznych porad nie brakuje także w mediach społecznościowych.

Stań przed lustrem na lekko rozchylonych nogach. Opuszki palców połóż na szyi pod linią żuchwy i przesyłaj w kierunku klatki piersiowej. Teraz powtórzy ten ruch, odchylając delikatnie głowę. Pamiętaj o stosowaniu olejków do masażu, w przeciwnym razie na szyi mogą pojawić się zaczerwienienia, a ćwiczenie stanie się dla nas udręką, a ma być przyjemnością.

Przy masażu drugiego podbródka sprawdzają się także piłeczki do masażu, które można kupić w sklepie medycznym. W ostatnich miesiącach popularność zyskały także masażery z naturalnych kamieni np.  masaż Gua Sha popularny w medycynie chińskiej jest w ofercie wielu salonów kosmetycznych i hoteli SPA.

Zobacz także:

„Ewa gotuje”: Tarta z cebulą i serem pleśniowymPolsat