Reklama

Reklama

Jak zwiększyć objętość włosów

Piękne i zadbane włosy to niewątpliwie jeden z kobiecych atutów. Nie zawsze jednak nasza fryzura wygląda tak, jakbyśmy tego chciały. Często powodem jest brak objętości, którą można poprawić za pomocą odpowiedniej pielęgnacji.

Dobrana fryzura

Przyklapnięte u nasady włosy można ''odbić'' za pomocą odpowiedniego cięcia. Im pasma są dłuższe, tym bardziej obciążają cebulki. Czasami wystarczy tylko wycieniować włosy, a zauważymy znaczącą poprawę i uniesienie.

Jeżeli zdecydujesz się na odważniejsze cięcie, twoje włosy dostaną drugie życie, będą lekkie i podniesione.

Czesanie włosów

Mogłoby się wydawać, że nie ma prostszej czynności od czesania włosów. Nawet w tym przypadku istnieje pewien błąd, który często popełniamy. 

Najczęściej zaczynamy ten rytuał przykładając szczotkę do głowy, a następnie przejeżdżamy w do końcówek. To błąd. Włosy najbardziej poplątane są na dole, dlatego zaczynając je czesać u nasady dodatkowo je szarpiemy, wyrywamy i niszczymy. Przez to są osłabione i częściej wypadają. 

Reklama

Gdy rozpoczniemy czesanie od końcówek, to już na samym początku je rozplączemy i przechodząc do nasady nie będziemy nadmiernie ich ciągnąć. Włosy nie tylko zyskają na objętości, ale poprawi się także ich kondycja.

Mycie włosów

Zastosuj delikatny (np. ziołowy) szampon bez silikonów, ponieważ te składniki obciążają włosy i mogą sprawić, że będą oklapnięte.

Podczas mycia warto wykonać masaż głowy, który pobudzi cebulki i wzrost włosów. Masuj skórę opuszkami palców, uważaj aby nie drapać jej paznokciami.

Co pewien czas dobrze jest zastosować peeling na skórę głowy. Usunie on martwy naskórek, odbije włosy u nasady i będzie stymulował ich wzrost.

Można kupić gotowy produkt ze sklepu, albo np. dodać cukru lub sody oczyszczonej do szamponu.

Suszenie

Gdy suszysz włosy suszarką, rób to z głową skierowaną w dół. Dzięki temu uniesiesz pasma u nasady. 

Możesz również zastosować wałki na rzepy. Wybierz te większe, aby efekt był bardziej widoczny. Wałki zacznij nakładać od górnych warstw. Możesz również założyć je tylko na wierzchnią część pasm.

Zastosuj je na wilgotne włosy, następnie możesz wysuszyć nawinięte na wałki włosy suszarką.

Kolejnym sposobem na podniesienie włosów jest, użycie podczas suszenia dużej, okrągłej szczotki. Osiągniesz podobny efekt, jak za pomocą poprzednich metod.

Stylizacja

Objętości można nadać, stosując różne kosmetyki i techniki podczas stylizacji. Trzeba wspomnieć, że używanie niektórych produktów, takich jak lakier czy pianka na dłuższą metę, może niszczyć włosy.

Gdy potrzebujesz efektu na jedną okazję, możesz śmiało je stosować.

Kosmetyki, które uniosą włosy to np. puder do włosów lub suchy szampon. Przedłużą świeżość fryzury oraz dodadzą objętości.

Możesz podtapirować włosy u nasady (najlepiej za pomocą szczotki kokówki) i utrwalić lakierem.

Podobny rezultat osiągniesz stosując piankę u nasady włosów. Uważaj, aby nie nałożyć jej zbyt wiele, bo włosy mogą wydawać się wtedy tłuste i posklejane.

Zobacz także:

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama