Reklama

Jaki jest twój psychologiczny typ dbania o skórę?

Rytuały związane z pielęgnacją ciała są osobiste i stanowią przedłużenie naszej psyche. Przyjrzyjmy się teraz, jaki jest twój naturalny typ dbania o skórę i w jaki sposób nowy rytuał może ci pomóc.

Entuzjastka

Uwielbiasz wypróbowywać nowe produkty i często zmieniasz sposób pielęgnacji.

Opracowanie twojego rytuału

Mimo że nowy zmieniający życie rytuał może czekać tuż za rogiem, twoja skóra potrzebuje czasu, by przystosować się do nowych produktów. Na przykład potrzebujesz co najmniej dwóch tygodni, by ocenić efekt działania nowego kremu nawilżającego.

Klasyczny japoński rytuał pielęgnacji może być tak prosty lub tak złożony, jak tylko zechcesz, jednocześnie pozwalając twojej skórze poprawić się w rozsądnym czasie. Daj nowym produktom czas na to, by mogły zadziałać, zanim sięgniesz po coś nowego.

Reklama

Lojalistka

Masz wypróbowany rytuał, którego nie zmieniasz od lat.

 Opracowanie twojego rytuału

To wspaniałe, że znalazłaś produkty, z których jesteś zadowolona. Niewątpliwie jest to wynik długich poszukiwań. Pamiętaj jednak, że skóra w naturalny sposób zmienia się w miarę starzenia, więc twój rytuał musi zostać tak dostosowany, by uwzględnić potrzebę większego nawilżania lub konieczność redukcji płytkich zmarszczek i przebarwień.

Zmiany pór roku lub przeprowadzka do innego klimatu również wymagają ponownej oceny sposobu pielęgnacji. Ze względu na to, że czterostopniowy rytuał można z łatwością wzbogacić, używając maseczek i serum, które dobrze ze sobą współpracują (sięgnij po "Rytuał gejszy" i zajrzyj do rozdziału "Maseczki w płachcie bez tajemnic"), możesz zawsze przemyśleć wprowadzenie nowych elementów i cieszyć się lepszymi wynikami.

Samozwańcza dermatolożka

Pewnie i szybko zajmujesz się wszelkimi problemami swojej skóry. Być może w przeszłości zdarzyło ci się nadmiernie złuszczać skórę lub zbyt często używać niektórych kosmetyków.

Opracowanie twojego rytuału

Koncentrowanie się na jednym problemie skóry aż do jego całkowitego usunięcia może być satysfakcjonujące, jednak zawsze łatwiej jest zapobiegać, niż leczyć. Dzięki odpowiedniemu oczyszczaniu, złuszczaniu, tonizowaniu i odżywianiu skóry każdego dnia możesz zminimalizować problemy, które doprowadzają cię do szału, niezależnie od tego, czy chodzi o wypryski, suchość skóry, czy przebarwienia od słońca. Klasyczny japoński rytuał pielęgnacji pozwoli Ci zapobiegać problemom, zamiast leczyć skórę już po fakcie.

Minimalistka

Być może dlatego, że z natury masz piękną skórę lub że jesteś zbyt zajęta, by się o nią troszczyć, nie masz żadnego stałego sposobu pielęgnacji i może nawet nie zawsze dokładnie oczyszczasz skórę przed snem.

Opracowanie twojego rytuału

Nie ma nic złego w pragnieniu, by rytuał pielęgnacji był prosty i efektywny, jednak nie pozwól, by słowo rytuał cię onieśmieliło. Możesz go ukończyć w kilku prostych krokach, które łącznie nie zajmą ci więcej niż minutę. Wystarczy, że oczyścisz skórę, złuszczysz martwy naskórek, nawilżysz i odżywisz skórę, a odwdzięczy ci się ona zdrowiem i promiennym wyglądem.

Czytaj też:

Japoński sposób na urodę

Więcej o japońskich rytuałach piękna znajdziesz w książce "Rytuał gejszy. Japoński sekret promiennej cery", na podstawie której powstał artykuł:


Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy