Jeep Avenger: połączenie stylu i funkcjonalności dla nowoczesnej kobiety

Kobiecy samochód musi być mały i najlepiej czerwony. Mit. Panie już od dłuższego czasu w motoryzacji szukają dokładnie tego samego, co mężczyźni: bezpieczeństwa, komfortu, przestrzeni we wnętrzu pojazdu, funkcjonalnych rozwiązań i frajdy z jazdy. Nie bez powodu prestiżową nagrodą „Women's World Car of the Year”, przyznawaną przez dziennikarki motoryzacyjne, został wyróżniony SUV – Jeep Avenger, model produkowany w polskiej fabryce w Tychach.

Prezentacja partnera

"Women's World Car of the Year" dla Jeepa Avengera

Kobiety częściej niż dawniej interesują się motoryzacją, stając się świadomymi i wymagającymi klientkami - nie zadowala ich już zwyczajny miejski samochód. Chcą czegoś więcej.

"Women's World Car of the Year" to jedyna w branży motoryzacyjnej nagroda, którą przyznają wyłącznie kobiety. Doświadczone dziennikarki pod uwagę biorą wiele czynników, takich jak bezpieczeństwo, poziom wykończenia, styl czy stosunek ceny do jakości, ale też łatwość prowadzenia i wpływ na środowisko.

- Jeep Avenger jest godnym zwycięzcą w swojej kategorii. Z jednej strony dziedziczy całą legendę marki Jeep, ale jednocześnie jest nowoczesny za sprawą w 100 proc. elektrycznego napędu. To zaangażowanie w przyszłość, które klienci z pewnością docenią - powiedziała podczas ogłoszenia nagród Marta García, prezes wykonawcza WWCOTY.

No właśnie, "zaangażowanie w przyszłość". W 2023 r. jurorki (63 dziennikarki z 45 krajów) w dużej mierze skupiły się na ewolucji branży motoryzacyjnej w kierunku bardziej wydajnych i zrównoważonych rozwiązań. Zredukowanie negatywnego wpływu na środowisko to bowiem jedno z największych wyzwań, przed którymi stają producenci i inżynierowie.

Pierwszy elektryczny Jeep

Avenger zdeklasyfikował rywali, uzyskując 328 punktów, a więc o 87 punktów więcej niż zdobywca drugiego miejsca w rankingu.

- Jeep Avenger jest zasłużonym zwycięzcą Car of the Year. W przekonujący sposób odzwierciedla czas, w który wkroczył świat motoryzacji i odzwierciedla swoim designem wielką zmianę, przed którą stoi ta znana marka. Jeep Avenger jest prawdziwym Europejczykiem i ma tak wiele dobrych cech, które tak bardzo zadowalają jury stojące za tytułem: Car of the Year 2023 - mówił podczas gali wręczania nagród Søren W. Rasmussen, nowy przewodniczący Jury Car of the Year.

Pod słowami o wielkiej zmianie w świecie motoryzacji kryje się wpływ modelu na środowisko. Równie ważna w przypadku elektryków jest bezgłośna jazda, oszczędność czy zasięg (dla Avengera wynosi on do 404 km w cyklu mieszanym i do 550 km w ruchu miejskim (WLTP) na jednym ładowaniu). Ale też brak awaryjnych i kosztownych w naprawie podzespołów, co w praktyce oznacza mniej wizyt u mechaników, czego raczej żadna z nas nie lubi.

Kobiety wiedzą, czego chcą

Imitujące terenówki SUV-y stały się wizytówką naszych czasów. Ich popularność nie tyle nie słabnie, co rośnie - również wśród kobiet. Fenomen tej gałęzi motoryzacji można jednak wyjaśnić bardzo prosto. To samochody uniwersalne, które radzą sobie zarówno w mieście, jak i na dłużnych trasach oraz w terenie. Dość powiedzieć, iż Jeep Avenger wyposażony został w system zarządzania trakcją Selec-Terrain z 6 trybami oraz asystenta zjazdu ze wzniesienia.

Spore wrażenie robi także dostępna przestrzeń we wnętrzu pojazdu, wygodna i wysoka pozycja za kierownicą oraz jakość zastosowanych materiałów. Wreszcie: podróżowanie Avengerem pozostaje więcej niż bezpieczne, by wspomnieć o takich systemach, jak automatyczne hamowanie awaryjne czy wykrywanie pieszych i rowerzystów.

Choć wybierać można między opcją elektryczną (od 1700 zł/mies. netto miesięcznie w abonamencie dla firm) oraz spalinową (od 1100 zł netto/ mies. netto miesięcznie w abonamencie dla firm), Jeep Avenger zawsze zachowuje typową dla marki stylistykę, co widać po kilku charakterystycznych elementach, takich jak grill czy poszerzone nadkola.

Funkcjonalnie rozwiązania dla nowoczesnej kobiety

Za symbol funkcjonalności posłużyć może nowoczesne wnętrze Jeepa Avengera. To z jednej strony czytelne i intuicyjne w obsłudze ekrany o przekątnej 10,25 cala, pozwalające na łatwe zarządzanie wszystkimi funkcjami samochodu (co ważne, system multimedialny pozostaje kompatybilny bezprzewodowo z Apple Car Play i Android Auto).

Z drugiej strony - to mnóstwo większych i mniejszych schowków, umożliwiających przechowywanie kobiecej torebki, kosmetyczki, smartfona czy nawet większych butelek wody. Łącznie to aż 34 litry, które dostajemy do dyspozycji, podczas gdy standardem dla tego segmentu pozostaje ok. 15 litrów.

Równie imponujący jest rozmiar bagażnika nowego Avengera, czyli aż 380 litrów. Co więcej, niski próg załadunku oraz elektrycznie otwierana klapa oznaczają, że nie będziemy miały problemów z umieszczeniem w nim nawet większych walizek czy ciężkich zakupów.

Odpowiedź na pytanie, czego pragną kobiety, nie jest łatwa i sprawia trudność sporej grupie mężczyzn. Jeśli jednak pytanie to zawęzimy jedynie do motoryzacji - rozwiązanie zagadki okaże się o wiele prostsze, czego najlepszym dowodem może być nagroda "Women's World Car of the Year" dla Avengera. Tym bardziej że to początek. Marka dopiero rozpoczyna bowiem wprowadzanie na rynek europejski całej gamy nowych modeli BEV - do 2025 r. na Starym Kontynencie pojawią się cztery kolejne zelektryfikowane SUV-y.

Advertisement

Prezentacja partnera

materiały promocyjne