Kiedy powieki opadają

Opuszczony kącik powieki to naturalna, choć raczej nielubiana cecha wyglądu wielu osób. Nasila się z wiekiem, gdy skóra w tym miejscu traci elastyczność. Jak temu zaradzić?

Poradzisz sobie z tym broblemem bez chirurga plastycznego
Poradzisz sobie z tym broblemem bez chirurga plastycznego123RF/PICSEL

1. Właściwa pielęgnacja pomoże

Kosmetyk nakładaj tak, aby nie naciągać i nie pocierać skóry.    

Specjalny krem wklepuj delikatnie opuszkami palców. Nie nakładaj go zbyt blisko oka, by nie dostał się do środka. Unikaj produktów z substancjami barwiącymi i zapachowymi; mogłyby podrażnić delikatny naskórek.

Rano przemyj oczy zimną  wodą. Wieczorem zrób demakijaż delikatnym płynem.

Na noc używaj specjalnego kremu albo serum pod oczy i na powieki - z peptydami, kofeiną, kwasem hialuronowym. Składniki te ujędrniają skórę, przeciwdziałają również jej obwisaniu

Łatwo zrobisz

W problemie opadających powiek może pomóc białko kurze. Najpierw oczyść i osusz okolice oczu. Rozbij jedno kurze jajo i odseparuj białko. Lekko je ubij i zanurz w nim dwa bawełniane płatki. Za ich pomocą nanieś białko na górne powieki. Gdy całkowicie wyschnie, spłucz twarz zimną wodą. Efekt będzie widoczny natychmiast.

2. Ćwicz i masuj, by zapobiegać

Wzmacniaj skórę wokół oczu. Rób wszystko, by problem opadającej powieki się nie pogłębiał.   

By uelastycznić skórę, wykonuj masaż okolic oka. Najlepszą jego formą jest oklepywanie opuszkami. Nie oklepuj samej górnej powieki (to nie służy gałkom ocznym), a jedynie łuk brwiowy.

Rób też ćwiczenia, które wzmocnią mięśnie  w okolicy oka. Przez pół minuty spoglądaj na przemian w górę, w dół, w prawo i w lewo, nie marszcząc czoła. Potem "rysuj" wzrokiem duże okręgi.

To ci pomoże

Olejek kokosowy to bogate źródło kwasów tłuszczowych (bardzo korzystnych dla skóry) oraz odmładzającej witaminy E.  By uelastycznić skórę wokół oczu, raz na trzy,  cztery dni wykonuj z jego użyciem delikatny masaż tych okolic. Wystarczy wziąć po kropelce na palce wskazujące i delikatnie oklepywać nimi granice oczodołów przez ok. dwie minuty.

3. Makijażem możesz ukryć problem

Z powodu opadających  powiek możesz wyglądać na osobę smutną i zaspaną. Odpowiedni make-up rozpogodzi twarz.

Z powodzeniem zmniejszysz widoczność opadających powiek, stosując  odpowiednie cienie. Jasny nałóż w wewnętrznym kąciku oka, ciemniejszy  - w zewnętrznym. By stworzyć wrażenie, że zewnętrzny kącik jest wyżej, nanieś cień wysoko (wyżej niż załamanie powieki). Rozetrzyj go w kierunku łuku brwi.

Używasz kredki? Lekko podwiń do góry zewnętrzny koniec rysowanej kreski. Tu też obowiązuje podobna zasada: nie wyciągaj rysunku zbyt daleko poza kącik oka - to jedynie podkreśliłoby defekt.

#TATAmaRAKA - poszukujemy bliźniaka genetycznego Robertamateriały prasowe
Na Żywo
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas