Reklama

Reklama

Kitty Spencer wzięła ślub! Jej suknia w stylu wiktoriańskim zachwyca!

Bogactwo i luksus – tak w skrócie można byłoby opisać modę epoki wiktoriańskiej. Im więcej zdobień posiadała suknia, tym większy obiekt pożądania stanowiła. Pijące gorsety i ciężkie krynoliny. Wygoda w epoce wiktoriańskiej właściwie nie istniała. Mimo to, tamtejsze stroje do dziś inspirują gwiazdy. Kitty Spencer modelka i bratanica księżnej Diany wzięła ślub. Uwagę mediów na całym świecie przyciągnęła jej ślubna kreacja – suknia rodem z XIX wieku.

Ślub Kitty Spencer wywołał spore zamieszanie

Ślub Kitty wywołał spore kontrowersje. Wszystko za sprawą wybranka bratanicy Lady Di. Spencer wyszła za mąż za starszego o 32 lata milionera, Michaela Lewisa. Zapytana o to, czy tak duża różnica wieku nie jest dla niej przeszkodą, stanowczo zaprzeczyła. Wśród gości zaproszonych na uroczystą ceremonię odbywającą się w Rzymie znaleźli się również członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej.   

Media często porównują Kitty do zmarłej przed laty cioci. Nie inaczej było w dniu śluby influencerki i arystokratki. Kitty miała na sobie suknię Dolce&Gabbana szytą specjalnie dla niej. Koronkowa, dopasowana kreacja, mocno zabudowana u góry i podkreślająca wcięcie w talii przywodziła na myśl epokę wiktoriańską. Szczególną uwagę zebranych przykuł długi, powłóczysty tren - przypominający ten, który w 1981 roku wybrała Diana.

Reklama

Styl wiktoriański dzięki Kitty Spencer wraca do łask!

Styl wiktoriański przypada na XIX wiek. To właśnie wtedy w Anglii ówcześnie panująca królowa Wiktoria rozpropagowała maksymalizm w pełnej krasie. W czasach rządów Wiktorii Hanowerskiej Imperium Brytyjskie zaliczyło ogromny wzrost gospodarczy. Bogactwo zaczęło być widoczne również w tamtejszej modzie. Szlachetne materiały,  misternie tkane koronki, ekskluzywne zdobienia zyskały popularność wśród dam dworu i arystokracji.  Wielowarstwowe suknie najczęściej przyozdabiały bufki i falbany. Stroje odzwierciedlały status majątkowy rodziny, z której pochodziła kobieta. Warto było więc w nie inwestować.

W epoce wiktoriańskiej rękawiczki uzupełniały właściwie każdą stylizację. Zazwyczaj komponowały się z  suknią,  jednocześnie stanowiąc jej wykończenie. Im więcej szlachetnego materiału zużyto  na wykonanie kreacji,  tym uważana była za droższą i bardziej ekskluzywną. Dlatego właśnie kobiety zasłaniały się od stóp do głów,  a drapowania i marszczenia uważano za konieczność. Dekolty pokrywały zazwyczaj ogromne żaboty.  Modne były również wysokie stójki - podobne do tej, na którą zdecydowała się Kitty Spencer.

Kitty Spencer kreuje ślubne trendy!

Styl wiktoriański współcześnie najczęściej ma swoje odzwierciedlenie w modzie ślubnej. Panny młode, które szukają eleganckich sukien ślubnych  podobnie jak bratanica księżnej Diany, wybierają rozłożyste kreacje z długimi rękawami nieodsłaniające zbyt wiele. Suknia Kitty Spencer z pewnością przejdzie do historii. Zadziwia, łącząc w sobie wiktoriański maksymalizm oraz współczesną skromność.

Styl wiktoriański - nie tylko na ślub

Ubrania odwzorowujące styl wiktoriański można spotkać również w modzie codziennej. Bardzo popularne ostatnio bluzki z bufiastymi rękawami czy też rozłożystymi żabotami inspirowane są właśnie stylem popularnym w XIX wieku. Aby wyzbyć się wiktoriańskiej przesady, można  skompletować je z prostym dołem - na przykład spodniami o lekko zwężanym kroju w stonowanym kolorze.

W spadku po epoce wiktoriańskiej współczesna moda otrzymała również tiulowe, rozłożyste spódnice i ażurowe długie sukienki. Te elementy garderoby sprawdzą się szczególnie, jeśli wybierasz się na ślub kogoś bliskiego.

Przeczytaj również: 

Kim jest królowa Jordanii Rania? Współczesna ikona stylu

Julia Wieniawa świętuje kolejny sukces

Zobacz również:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Kitty Spencer | styl wiktoriański

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy