Reklama

Kwiaty doniczkowe, które kwitną cały rok. Ozdoba domu!

Wszyscy chcielibyśmy cieszyć się przez cały rok pięknymi kwiatami w domowych naszych roślinach doniczkowych. Znasz gatunki, które sprawiają, że to możliwe? Są dostępne na każdą kieszeń i cieszą oko!

Nie są trudne w utrzymaniu, a jednocześnie kwitną cały lub prawie cały rok. Znasz takie rośliny?

Skrzydłokwiat

Skrzydłokwiat to jedna z najpopularniejszych roślin doniczkowych. Jest nie tylko bardzo dekoracyjna i prosta w uprawie, ale także ekologiczna - oczyszcza powietrze! Wychwytuje takie szkodliwe substancje jak aceton, benzen, ksylen, formaldehyd, tlenek węgla czy trichloroeten. Aby spełniała tę funkcję, należy dbać, by jej liście były czyste i pamiętać o regularnym usuwaniu kurzu wilgotną ściereczką.

Skrzydłokwiaty lubią jasne - ale nieprzesadnie - stanowiska. Podłoże powinno być wilgotne. Kwitną cały rok, wypuszczając charakterystyczne białe kwiaty.

Reklama

Anturium

Anturium to bardzo dekoracyjny kwiat, który kwitnie w niepowtarzalny sposób. Jeśli uda nam się zapewnić odpowiednie warunki, będziemy cieszyć się tym od wczesnej wiosny aż do późnej jesieni. Trikiem, który to sprawi jest przechłodzenie rośliny - w styczniu i lutym należy trzymać ją w pomieszczeniu, gdzie jest ok. 10 (w przypadku anturium Scherzera) lub 19 stopni (pozostałe gatunki).

Ważne, by nie wystawiać anturium bezpośrednio na działanie promieni słonecznych - może to grozić poparzeniem liści. Nie wolno także podlewać jej zbyt zimną wodą. Nie lubi także wychłodzonego podłoża - lepiej nie stawiać jej na marmurowych parapetach.

Sępolia pospolita

Sępolia pośrednia jest szerzej znana jako fiołek afrykański. To roślina niezwykle prosta w uprawie, która cieszy oko kwiatami niemal przez cały rok. Co ciekawe, potrafi pochłaniać nieprzyjemne zapachy - najlepiej postawić ją więc na przykład w kuchni.

Należy podlewać ją dwa razy w tygodniu. Warto nie podlewać jej bezpośrednio, ale nalewać wodę do podstawki - dzięki temu unikniemy gnicia liści. Lubi słoneczne stanowiska, ale bez bezpośrednio padającego światła.

Kalanchoe

Kalanchoe to tania i prosta w uprawie roślina, która kwitnie przez cały rok, także jesienią i zimą. Jest sukulentem o mięsistych liściach i kwiatostanach składających się z drobnych kwiatów - kolor jest zależny od odmiany.

Kalanchoe nie ma dużych wymagań w uprawie - należy podlewać ją, kiedy podłoże będzie suche. Jest odporna na wysoką temperaturę i suche powietrze. Jeśli chcemy, by roślina kwitła regularnie, musimy pamiętać, by odciąć stare kwiatostany, przyciąć ją przez ok. miesiąc trzymać w dość zacienionym miejscu.

Szlumbergera


Szlumbergera, popularnie zwana grudnikiem, zygokaktusem lub kaktusem bożonarodzeniowym, to popularna roślina doniczkowa. Kwitnie nietypowo - przede wszystkim w miesiącach zimowych. Najlepiej czuje się w chłodnych miejscach, dobrze stawiać go od strony północnej. Co ważne, jest też wrażliwy na zmianę miejsca i może wtedy zrzucić pąki.

Grudnik lubi, gdy jego podłoże jest lekko wilgotne. Od sierpnia do momentu, gdy pokażą się pąki należy ograniczyć podlewanie - to tzw. czas spoczynku.

Przeczytaj też:

To najmodniejszy manicure! Multikolorowe paznokcie są hitem!

Te triki sprawią, że makijaż przerwa całą noc

Zabójcze upały: Najwyższe zmierzone temperatury powietrza w historii

* * *

Zobacz więcej:

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: domowe rośliny

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy