Reklama

Reklama

Kwiecień w ogrodzie

Zaczęły się intensywne przygotowania do letniego sezonu. Przekopujemy grządki, siejemy nasiona, nawozimy rośliny… Wykonujemy wiele prac pielęgnacyjnych.

Sezon ogrodniczy rozpoczął się na dobre. Od wiosennych porządków zależy, jak ogród będzie wyglądał przez lato i jesień. A jeśli chcemy, by nas zachwycał, musimy teraz wykonać sporo pracy.

Wielkie porządki

Jeśli ktoś jeszcze nie miał czasu wziąć się za sprzątanie ogrodu, pora to zmienić. Przy okazji zażyjemy trochę ruchu, a więc zrobimy też coś dla zdrowia.

Teraz jest dobry moment na przycinanie krzewów (np. róż) i drzew. Wreszcie możemy zdjąć okrywy z roślin. Krzewy wrażliwe na niskie temperatury lepiej odsłonić dopiero pod koniec miesiąca, bo pogoda wciąż jest bardzo zmienne. Jeśli nie zdążyliśmy posadzić drzewek jesienią, możemy to jeszcze zrobić teraz. No i najważniejsza rzecz, oczyszczamy murawę.

Reklama

Piękny trawnik

Kto ma choć skrawek ogrodu, wie, że to wymagający kawałek zieleni. Aby cieszył oko, to trzeba teraz zrobić: oczyszczamy trawnik z ubiegłorocznych liści i suchej trawy; wykonujemy wertykulację trawnika, aby ułatwić dostęp powietrza, wody i światła; do głębszych warstw murawy usuwamy chwasty wieloletnie, najlepiej ręcznie.

Można to też zrobić za pomocą selektywnych herbicydów dwuliściennych (bezpiecznych dla traw); jeśli pojawiły się na murawie "wyłysiałe" placki, dosiewamy trawę, wcześniej wzruszając ziemię i posypując torfem; zasilamy ją nawozem; gdy trawa osiągnie ok. 10 cm wysokości, zaczynamy regularne koszenie.

Tele Tydzień

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy