Reklama

Lifting i laminacja rzęs: Na czym polega zabieg?

Lifting i laminacja rzęs to popularny zabieg, który ma na celu ich naturalne podkreślenie. Jest coraz częściej wykonywany zamiast przedłużania metodą 1:1. Zabieg nie niszczy rzęs, a co więcej - włoski po liftingu i laminacji są wyraźnie podkręcone, optycznie wydłużone oraz zagęszczone. Dzięki temu nie ma konieczności malowania ich tuszem. Czy zabieg jest dla każdej z nas?

Lifting i laminacja rzęs krok po kroku

Decydując się na lifting i laminację rzęs, należy pamiętać o tym, by w dniu zabiegu nie wykonywać makijażu oczu. W dodatku osoby na co dzień noszące soczewki w tym dniu powinny założyć okulary. 

Lifting i laminacja to zabieg, który dąży do podkreślenia, podkręcenia oraz odżywienia rzęs, także tych jasnych i cienkich. Efekt zabiegu utrzymuje się nawet do sześciu tygodni. 

Pierwszym krokiem liftingu rzęs jest dokładne oczyszczenie i odtłuszczenie rzęs, a także zabezpieczenie okolic oczu, by wykorzystywane podczas zabiegu preparaty nie podrażniły skóry. 

Reklama

Następnie rzęsy są zawijane na silikonowy wałeczek. Jest on dobierany w zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać. Na rzęsy jest nakładany preparat, który umożliwia modelowanie rzęs. Zmienia on strukturę włosków, przez co są podatne na wszelkie czynności przy nich wykonywane. 

Po zmyciu preparatu kolejnym krokiem jest nałożenie utrwalacza, który zamyka łuski włosa. W celu odżywienia rzęs nakładana jest odżywka keratynowa. Po tym wszystkim rzęsy są podkręcone i odżywione. 

By jeszcze bardziej je podkreślić, na rzęsy nakładana jest farbka. Przyciemniony kolor rzęs jeszcze bardziej uwydatnia efekt liftingu i laminacji. 

Jak dbać o rzęsy po liftingu i laminacji?

Podczas pierwszej doby po zabiegu nie należy wykonywać makijażu oczu oraz moczyć i dotykać rzęs. Ponadto w okolice oczu nie nakładamy tłustych kremów oraz kosmetyków. Nie powinno się korzystać z sauny, basenu oraz solarium. Natomiast osobom z wadą wzroku zaleca się noszenie okularów zamiast soczewek. 

Czy są jakieś przeciwwskazania?

Lifting i laminacja rzęs sprawdzi się na prostych rzęsach lub takich, które rosną w dół. Ponadto zabieg jest przeznaczony dla osób, które pragną pogrubić i podkręcić rzęsy w naturalny sposób lub po prostu chcą zaoszczędzić czas na ich codziennym tuszowaniu. Istnieje jednak kilka przeciwwskazań do wykonania tego zabiegu. Oto kilka z nich. 

Na zabieg liftingu i laminacji rzęs nie powinny decydować się osoby, który mają jaskrę oraz zaćmę lub są uczulone na składniki preparatów wykorzystywanych podczas zabiegu. 

Przeciwwskazaniem jest delikatna oraz wrażliwa skóra wokół oczu, która ma skłonności do podrażnień. Zabieg nie jest wskazany osobom borykającym się z zapaleniem spojówek.

Czytaj więcej:

Brwi na mydło: Jak to zrobić?

Najpopularniejsze trendy w manicure na lato 2021

Pielęgnacja twarzy: Czy robisz to poprawnie?

Zobacz także:

Styl.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy