Reklama

Reklama

Liposukcja brzucha. Na czym polega zabieg?

Liposukcja to zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Decydują się niego osoby, które mimo ćwiczeń widzą, że niektóre partie ciała się zmieniają. Zabieg pozwala pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej m.in. z brzucha. Należy jednak mieć na uwadze, że nie jest to zabieg odchudzający.

Czym jest liposukcja?

Liposukcja jest zabiegiem chirurgicznym, który opiera się na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej m.in. z brzucha pośladków, ud i podbródka. 

Liposukcja jest przeprowadzana w znieczuleniu ogólnym lub dożylnym. Przed zabiegiem lekarz zaznacza na ciele te fragmenty ciała, z których będzie odsysany tłuszcz. 

Tkanka tłuszczowa jest nastrzykiwana roztworem znieczulającym, a następnie rozbijana specjalnym aparatem i odsysana. W trakcie jednego zabiegu liposukcji można usunąć nawet cztery litry tłuszczu. 

Pacjent po operacji powinien zostać jedną lub dwie doby w szpitalu. W celu uniknięcia obrzęków nakładany jest kombinezon uciskowy. Po zabiegu należy przestrzegać ścisłej diety, unikać sauny oraz intensywnego opalania na słońcu i w solarium. Czas trwania liposukcji waha się od dwóch do pięciu godzin. 

Reklama

Jakie są przeciwwskazania?

Istnieje kilka przeciwwskazań do przeprowadzenia liposukcji. Przede wszystkim nie powinny się na nią decydować osoby, które borykają się ze skazami naczyniowymi i zaburzeniami krzepliwości. 

Ponadto do przeciwwskazań można zaliczyć nieregulowane nadciśnienie tętnicze oraz cukrzycę, a do tego infekcja ropna skóry i śluzówek. Dodatkowo liposukcja nie zostanie przeprowadzona u kobiet w ciąży. 

Czytaj więcej:

Gorzka sól epsom. Właściwości i zastosowanie w kosmetyce

Chciała idealne ombre hair. Trauma po wizycie u fryzjera

Taki makijaż postarza. Nie popełniaj tych błędów

Zobacz także:

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: liposukcja | liposukcja brzucha

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy