Liposukcja kawitacyjna: Efekty i przeciwwskazania. Na czym polega zabieg?
Liposukcja kawitacyjna staje się coraz popularniejszym zabiegiem. Mimo stosowania diety oraz regularnych ćwiczeń wiele osób ma trudności z pozbyciem się tkanki tłuszczowej z niektórych partii ciała. W związku z tym decydują się na zabieg z zakresu medycyny estetycznej, czyli liposukcję kawitacyjną. Czy zabieg jest dla każdego? Na jakie efekty można liczyć po liposukcji kawitacyjnej?
Na czym polega liposukcja kawitacyjna?
Liposukcja kawitacyjna to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który opiera się na rozrywaniu błony komórkowej komórek tkanki tłuszczowej za pomocą fal ultradźwiękowych.
Fala ultradźwiękowa rozrywa komórki tłuszczowe. Następnie tłuszcze za pomocą układu limfatycznego i krwionośnego są transportowane do wątroby, gdzie są rozkładane i wydalane z organizmu.
W odróżnieniu od klasycznej liposukcji zabieg ten nie wiąże się z użyciem skalpela. Jest on całkowicie nieinwazyjny.
Liposukcja kawitacyjna dociera do głębszych warstw tkanek. Dochodzi do poprawienia przepływu limfy oraz pracy układu krwionośnego. Na ten zabieg decydują się także osoby, które walczą z cellulitem.
Zabieg jest przeprowadzany za pomocą specjalnej głowicy. Liposukcja kawitacyjna jest wykorzystywana przede wszystkim do redukcji tkanki tłuszczowej brzucha, ud, pośladków i bioder.
Efekty liposukcji kawitacyjnej
By zauważyć efekty liposukcji kawitacyjnej, należy pamiętać, że zabieg powinien być wykonywany regularnie. Najczęściej wykonuje się serię 6-10 zabiegów.
Do efektów można zaliczyć m.in. redukcję tkanki tłuszczowej i cellulitu, wymodelowanie ciała, pobudzenie krążenia i ujędrnienie skóry.
Liposukcja kawitacyjna: Przeciwwskazania
Przeciwwskazaniem do wykonania liposukcji kawitacyjnej jest przede wszystkim menstruacja, ciąża oraz karmienie piersią.
Ponadto do przeciwwskazań można zaliczyć m.in. choroby skóry, osteoporozę, cukrzycę, epilepsję, stwardnienie rozsiane i nowotwór.
Na liposukcję kawitacyjną nie powinny decydować się osoby z rozrusznikiem lub zastawką serca oraz implantami. Liposukcja kawitacyjna nie jest zalecana osobom, które przyjmują leki hormonalne.
Decydując się na liposukcję kawitacyjną, należy mieć na uwadze, że zabieg ten ma na celu pozbycie się tkanki tłuszczowej z tych miejsc, na które trudno wpłynąć dietą oraz ćwiczeniami.
Liposukcji kawitacyjnej nie należy traktować jako metody zwalczania nadwagi. Jest to sposób na ukształtowanie i wymodelowanie sylwetki.
Czytaj więcej:
Chciała idealne ombre hair. Trauma po wizycie u fryzjera
Taki makijaż postarza. Nie popełniaj tych błędów
Pixie cut odejmuje lat. Ta fryzura to hit jesieni 2021
Zobacz także: