Reklama

Majka Jeżowska zachwyciła w bieli na gali Businesswoman

Majka Jeżowska, znana głównie jako autorka radosnych i mądrych piosenek dla dzieci pojawiła się we wtorek na gali Businesswoman Awards w Warszawie i zachwyciła klasyczną stylizacją. Gwiazda, która stawia zazwyczaj na mocne kolory i chętnie bawi się modą, postawiła na bardzo elegancki zestaw. Jak wypadła?

Majka Jeżowska, a właściwie Maria Zofia Jeżowska-Logan to zdecydowanie jedna z najciekawszych i najbardziej popularnych wokalistek lat 80. i ikona piosenki dziecięcej. Na wielkiej scenie zadebiutowała w 1978 roku, zdobywając nagrodę Związku Polskich Autorów i Kompozytorów na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze, a rok później wzięła udział w konkursie Premier na 17. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu z utworem "Nutka w nutkę", za który otrzymała wyróżnienie. 

Opolski sukces zmotywował wokalistkę do wydania pierwszego albumu pt. "Jadę w świat", na którym znalazły się takie hity jak "Od rana mam dobry humor" czy "Najpiękniejsza w klasie". W 1981 roku artystka wyjechała do Stanów Zjednoczonych, gdzie osiadła w Chicago i została wokalistką zespołu Heat N Serve. W 1984 roku nagrała "Rats on a Budget" - teledysk do tego utworu wygrał międzynarodowy festiwal teledysków niskobudżetowych w Saint-Tropez i był emitowany w amerykańskiej MTV. 

Majka Jeżowska: Ikona piosenki dziecięcej

W 1984 roku Majka stworzyła jeden ze swoich największych hitów, czyli "A ja wolę moją mamę" z tekstem Agnieszki Osieckiej. Sukces utworu skłonił ją do wydania całej płyty pod tym samym tytułem. Album ten rozszedł się w nakładzie ponad 50 tys. egzemplarzy, na jego kanwie powstał też musical pod tym samym tytułem z libretto Jacka Cygana. Majka kontynuowała współpracę z tekściarzem, promując takie dziecięce i młodzieżowe gwiazdy jak Krzysztof Antkowiak, Papa Dance czy Anna Jurksztowicz. 

Reklama

W 1987 roku Majka Jeżowska wydała drugi, solowy album studyjny pt. "Wibracje", a sześć lat później wróciła na stałe do Polski i założyła własne przedsiębiorstwo fonograficzne JA MAJKA Music, w ramach którego wydała kilkanaście swoich płyt z muzyką dla dzieci. Jej miłość do dzieci szybko została zresztą odwzajemniona - wokalistka należy do grona dam Orderu Uśmiechu, jest ambasadorką dobrej woli UNICEF i organizacji Polish American Youth w Chicago. W 2019 roku zagrała pamiętny koncert na festiwalu Pol'and'Rock, gdzie wraz z zespołem zajęła drugie miejsce w notowaniu Złotego Bączka. 

W tym roku Majka Jeżowska pojawiła się na Polsat Hit Festiwal, gdzie nie tylko przypomniała swoje największe hity, ale zaprezentowała także fanom muzyczną nowość - duet z Malikiem Montaną pt. "Bawimy się w życie", którym udowodniła, że 64 lata ma tylko w metryce. 

Majka Jeżowska mogłaby być już na muzycznej emeryturze, ale ani myśli odpoczywać. Na oficjalnej stronie artystki znaleźć można terminy letnich koncertów - fani Majki będą mieć w tym roku sporo okazji, by spotkać się z nią na żywo. 

Majka Jeżowska na gali Businesswoman. Zachwyciła w bieli

We wtorek Majka Jeżowska pojawiła się na gali Businesswoman Awards w Warszawie, zachwycając młodym wyglądem i przemyślaną stylizacją. Autorka hitów dla dzieci zdecydowała się na klasyczną białą bluzkę z oryginalnymi rękawami, do której dobrała srebrną spódnicę oraz buty i bogaty naszyjnik w tym samym kolorze. Dopełnieniem stylizacji była czarna, klasyczna kopertówka. 

Majka Jeżowska postawiła też na odmładzający makijaż i dziewczęcą fryzurę. Gwiazda zdecydowała się na mocniejsze usta oraz rozpuszczone włosy, które skręciła w lekkie fale. Jak podoba wam się w takiej wersji? 

Zobacz również: Doda wywołała wielki skandal na gali gwiazd. Kurdej-Szatan osłupiała 


Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: Majka Jeżowska | stylizacje gwiazd
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy