Reklama

Reklama

Makijaż permanentny brwi. To warto wiedzieć przed

Makijaż permanentny brwi jest wciąż popularny, dzięki czemu możemy go wykonać w większości profesjonalnych salonów kosmetycznych. Wiele osób decyduje się na zabieg z powodu mody, inni ze względów czysto estetycznych. Przed makijażem permanentnym brwi warto jednak zapoznać się podstawowymi informacjami.

Makijaż permanentny brwi: Cena

Makijaż permanentny brwi nie należy do zabiegów tanich, ponieważ musi zostać wykonany przez profesjonalistę oraz z użyciem odpowiedniego sprzętu. Na końcową cenę wpływa wiele czynników, jak renoma studia, rodzaj zastosowanych produktów, czy lokalizacja.

Koszt makijażu permanentnego brwi waha się od kilkuset złotych do nawet ponad tysiąca. Trzeba mieć jednak na uwadze, że wysoka cena zabiegu wcale nie musi równać się z wysoką jakością. Przed zdecydowaniem się na zabieg w konkretnym miejscu, należy wpierw zapoznać się z uprawnieniami i doświadczeniem linergistki (osoby wykonującej zabieg) oraz opiniami o salonie. Ważne jest również zapytanie o listę potencjalnych alergenów w preparatach.

Reklama

Makijaż permanentny brwi: Efekt

Zdecydowaną zaletą makijażu permanentnego brwi jest trwałość. Dzięki wpuszczaniu pigmentu pod skórę, podobnie jak przy tatuażach, kolor utrzymuje się przez długi czas. To zapewnia wybrany kształt brwi bez potrzeby ich codziennego stylizowania.

Efekt końcowy może różnić się w zależności od wybranej metody, jaką zostanie wykonany makijaż permanentny brwi. Sposób oraz rodzaj pigmentu dobierany jest przez linergistkę na podstawie wywiadu z klientką. W czasie rozmowy dowiaduje się ona na temat oczekiwań, ewentualnych przeciwskazań i możliwych efektów.

Makijaż permanentny: Leczenie

Ważne jest, by pamiętać, że po makijażu permanentnym brwi konieczny jest okres leczenia. Pigment zostaje wpuszczony poprzez drobne nakłucia, po których zostają mikroskopijne ranki. Czas regeneracji zazwyczaj trwa około miesiąca. Konieczne jest wtedy unikanie promieniowania UV oraz stosowanie specjalnej maści przyspieszającej gojenie. Po zabiegu powinniśmy zostać poinstruowani, jak należy dbać o zrobione brwi.

Warto pamiętać, że efekt makijażu permanentnego brwi będzie widoczny dopiero po wygojeniu ran. Z tego powodu kolor początkowy po wykonaniu może różnić się od tego właściwego. 

Zobacz także:
6 trików na szybki makijaż gdy... zaspałaś!
Makijaż permanentny: Na czym polega?
Efektowny makijaż w 15 minut – krok po kroku!

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: makijaż permanentny | makijaż brwi | makijaż trwały

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy