Manicure japoński: Jak zrobić go krok po kroku?
Manicure japoński w Polsce swoje triumfy święcił kilkanaście lat temu i nadal to jeden z najpopularniejszych zabiegów. Co się zmieniło? Dostępność środków sprawiła, że można go z powodzeniem wykonać w domu. Jednak eksperci zachęcają, aby za pierwszym razem oddać się w ręce specjalisty.
Zniszczone, popękane, przesuszone, kruche, uszkodzone od lakierów paznokcie od czasu do czasu potrzebują oddechu. Jednym z zabiegów, który pozwala im powrócić do równowagi, jest manicure japoński. Zabieg polega na wcieraniu w płytkę paznokcia dwóch rodzajów past bogatych w witaminę A oraz witaminę E. I to nie wszystko. Dodatkowo wcierka zawiera pyłek pszczeli, keratynę oraz krzemionkę z Morza Japońskiego odpowiedzialną za utwardzenie paznokci.
Manicure japoński wzmacnia zniszczone paznokcie
Wiele czynników ma wpływ na formę naszych paznokci. Na genetykę nic nie poradzimy, ale praca przy komputerze, częsta w ostatnim czasie dezynfekcja dłoni, noszenie gumowych rękawiczek, mycie naczyń, prace w ogrodzie, stare, nieodpowiednia dieta mają wpływ na kondycje naszych paznokci.
I tu z pomocą przychodzi japoński manicure. Zadaniem tego zabiegu jest odżywienie płytki paznokci minerałami. Poza tym wzmocniona płytka idealnie prezentuje się przez dwa tygodnie.
Powód? Podczas zabiegu paznokcie są nabłyszczone i wyglądają tak, jakby były pokryte bezbarwnym lakierem. Ten zabieg doceniają nie tylko kobiety. Stylistki od lat zapisują na manicure japoński mężczyzn.
Ile kosztuje manicure japoński?
Manicure japoński jest dostępny w każdym salonie stylizacji paznokci. Rozpiętość cenowa jest różna, w zależności od marki salonu i miasta.
Ceny wahają się od 50 do 100 złotych za usługę. Na zabieg polerowania paznokci odżywkami z kraju Kwitnącej Wiśni należy zarezerwować sobie około czterdziestu minut.
Po skończonym zabiegu nie tracimy czasu na wyschnięcie lakieru, choć paznokcie lśnią tak, jakby były pomalowane bezbarwną taflą. Efekt manicure japońskiego jest natychmiast widoczny i utrzymuje się spokojnie do czternastu dni.
Jak zrobić manicure japoński w domu?
Jeżeli nie mamy czasu, aby odwiedzić salon lub jesteśmy na wakacjach, a nasze paznokcie potrzebują wsparcia, to możemy wykonać manicure japoński, posiłkując się gotowym zestawem. W drogeriach i sklepach internetowych nie brakuje marek, które mają w swojej ofercie zestawy do manicure japońskiego. Co powinno znaleźć się w opakowaniu?
Wśród narzędzi powinny być następujące przybory: dwustronny pilniczek, szpatułka, dwie polerki oraz dwie pasty (zielona i różowa). Pasty są bardzo wydajne, produkt wystarcza na minimum rok. Koszt takiego zestawy zamówionego w sieci to około 100 złotych plus koszty przesyłki.
Jak zrobić manicure japoński krok po kroku
Pierwszym krokiem jest dezynfekcja dłoni. Następnie cążkami wyrównujemy długość paznokci, jeżeli tego wymaga. Jeżeli nie ma takiej potrzeby, staramy się nadać odpowiedni kształt, wykorzystując pilnik. Pamiętajmy, aby pływać paznokcie w jednym kierunku ich wierzchołek będzie gładki.
Wygładzanie płytki pilnikiem to kolejna czynność. Po niej czas na odsuwanie skórek. Możemy do tego wykorzystać preparaty do zmiękczania, wówczas unikniemy bólu i niepotrzebnych skaleczeń.
I jesteśmy w połowie zabiegu. Teraz czas na pasty. Jako pierwsza nakładamy tę w kolorze zielonym. Polerujemy w jednym kierunku i przecieramy ściereczką. Następnie nakładamy różowy proszek i wcieramy go w różnych kierunkach. Płytka paznokci zaczyna się mienić.
Jednak, aby efekt manicure japońskiego był zachwycający, warto zadbać o odpowiednie nawilżenie. Preparaty z witaminą E nakładamy na paznokcie, a krem nawilżający na dłonie. I gotowe!
*** Chcesz wiedzieć więcej? ***
Jak zrobić przeciwzmarszczkowy masaż twarzy?
Jak wybielić zęby w domu?
Peeling: Sekret młodej skóry
Olejek różany: Właściwości i zastosowanie
Zobacz także: