Reklama

Reklama

MET Gala 2021: Kim Kardashian zadziwiła kreacją. Współtworzył ją Kanye West

Kim Kardashian zaskoczyła doborem stylizacji na MET Gala 2021. Gwiazda, znana z kontrowersyjnych kreacji tym razem również zaszalała. Kim Kardashian postawiła na czarny, przylegający do ciała kombinezon, który zakrywał twarz. Autorem projektu jest gruziński projektant Demna Gvasalia. Dyrektorowi kreatywnemu hiszpańskiego domu mody Balenciaga pomagał mąż gwiazdy Kanye West.

MET Gala 2021: największe wydarzenie świata mody

MET Gala to największy i najbardziej prestiżowy bal  kostiumowy, jaki możemy sobie wyobrazić. Jest dla świata mody niczym  gala rozdania  Oscarów dla świata filmu. To wydarzenie, na które ze zniecierpliwieniem czekają największe gwizdy. Każda z nich chce jak najlepiej zaprezentować się na słynnych schodach do Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku - właśnie tam odbywa się MET Gala.

Zazwyczaj MET Gala ma  miejsce w pierwszy poniedziałek maja, obostrzenia związane z pandemią sprawiły, że w tym roku termin wydarzenia przeniesiono na 13 września. Galę poprowadzili: Billie Eilish, Timothée Chalamet, Naomi Osaka i Amanda Gorman. Gościem honorowym był projektant Tom Ford.

Reklama

Uroczystość otwiera wystawę, która od 18 września dostępna będzie dla odwiedzających Metropolitan Museum of Art. W tym roku motywem przewodnim wydarzenie była kultura ameryki. "W Ameryce: Leksykon mody" - tak dokładnie brzmiał tytuł wystawy, do którego stroje mieli dopasować zaproszeni goście. Gwiazdy różnie zinterpretowały kulturę USA.  

MET Gala 2021: gwiazdy o Ameryce

Na czerwonym dywanie w tym roku nie zabrakło również nawiązań do pandemicznej rzeczywistości. Celebryci chętnie wybierali kreacje zakrywające twarze. Taką stylizację wybrała między innymi Kim Kardashian.

Celebrytka na oficjalne wydarzenie i uroczyste gale zazwyczaj przywdziewa zdobne, opinające ciało suknie w neutralnych kolorach. Tym razem Kim Kardashian zdecydowała się na dopasowany kombinezon zakrywający całą powierzchnię ciała - również  głowę. Gwiazda dobrała do niego dopasowany kolorystycznie oversizowy t-shirt, który zastępował sukienkę. Uwagę zwracała także rozłożysta peleryna.

MET Gala 2021: Kim Kardashian w symbolicznej kreacji

Miłośnikom mody nietrudno było zgadnąć, kto jest autorem tak dystopijnego projektu. Demna Gvasalia - dyrektor kreatywny Balenciagi słynie z  podobnych,  niekonwencjonalnych rozwiązań. Dopasowane buty - kozaki z długimi cholewami,  które wybrała Kim, są znakiem rozpoznawczym jego kolekcji.

Projektant prywatnie jest przyjacielem Kanyego Westa - pomaga mu również w kreowaniu wizualnej strony muzycznych projektów. Zakrywające twarz kominiarki były elementem charakterystycznym wydarzeń promocyjnych płyty muzyka pod tytułem "Donda". Niektórzy twierdzą, że powtórzenie przez Kim Kardashian tego motywu jest oznaką pogodzenia się pary, która niedawno przeżywała trudne chwile. Inni są zdania, że mroczna stylizacja może oświadczać definitywny rozpad relacji. Zwłaszcza, że celebrytce podczas wydarzenia towarzyszył zamaskowany mężczyzna.

Internauci od rana żartują z kreacji Kim, porównując ją do dementorów z filmu "Harry Potter i więzień Azkabanu". Mają rację?

***

Przeczytaj również:

Met Gala 2021: Oto kreacje celebrytów. Nie zabrakło zaskoczeń

Nauczycielka użyła siły. Rozebrała uczennicę

Jest jedną z najpiękniejszych modelek na świecie. Na co dzień mierzy się z hejtem

Zobacz również:


Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: MET Gala

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy