Miejsca specjalnej troski
Z wiekiem skóra traci na elastyczności i jędrności. Aby dłużej zachować młody wygląd, zadbaj o te jej obszary, które są szczególnie podatne na szybkie powstawanie zmarszczek.
Usta i ich okolice tracą jędrność
Zmarszczki "palacza" czy "linie marionetki" opisują upływ czasu na twarzy dojrzałej kobiety.
Wraz z upływem czasu wargi i skóra wokół nich tracą sprężystość. Usta nie są już tak pełne jak kiedyś, a na skórze pojawiają się bruzdy, które stają się coraz bardziej widoczne.
1. Oprócz kremu przeciwzmarszczkowego nanoszonego na całą twarz, bardzo korzystne jest stosowanie punktowo kosmetyków o silniejszym działaniu, np. koncentratu lub serum. W ofercie wielu producentów znajdziesz preparaty pielęgnujące skórę wokół ust, jak również te odpowiednie zarówno na okolice oczu jak i ust. Ich zadaniem jest dogłębne nawilżenie, regeneracja i ujędrnienie skóry.
2. Nie tylko kosmetyki mają znaczenie. Powstawaniu zmarszczek wokół warg można zapobiegać poprzez gimnastykę twarzy. Naprzemienne uśmiechanie się szeroko i robienie "dzióbka" lub wyraźne powtarzanie liter alfabetu to proste ćwiczenia, które możesz robić codziennie.
Nasza rada
Jeśli stosowane preparaty oraz domowe metody nie przynoszą rezultatów, możesz zdecydować się na ostrzykiwanie ust. Toksyna botulinowa (botoks) powoli odchodzi do lamusa. Coraz częściej używa się do tego celu bezpieczniejszego kwasu hialuronowego. Można go wstrzykiwać zarówno w wargi, jak i wokół ust. Efektem zabiegu jest wyraźne spłycenie zmarszczek i poprawienie jędrności oraz konturu ust.
Delikatna skóra wokół oczu
Wyjątkowo wrażliwa i cienka, podatna na podrażnienia. To właśnie w tym miejscu szybko pojawiają się oznaki starzenia. Praca przy komputerze, czytanie i mimika mocno angażują nasze oczy. Do tego dochodzi naturalny proces osłabienia włókien kolagenowych.
1. Dobrym wyborem jest serum ze składnikami aktywnymi w wysokich stężeniach - w formie kremu lub ampułek. Jego działanie jest oparte głównie na zwalczaniu wolnych rodników sprzyjających starzeniu się skóry.
2. Raz na tydzień skórze pod oczami zafunduj odmładzającą maseczkę. Jeśli będzie miała właściwości rozświetlające, wzmocni efekt odmłodzenia spojrzenia.
3. Nie tylko zmarszczki, także obrzęki i cienie pod oczami postarzają. Zadbaj więc, by oczy były zawsze wypoczęte. Wysypiaj się, unikaj stresu i dymu z papierosów.
Nasza rada
Okolicę oczu wygładzą maseczki w formie płatków hydrożelowych nakładane pod oczy. Gabinetowe zabiegi hydrożelowe np. z kwasem hialuronowym lub koloidalnym złotem odmładzają skórę, zwiększają jej jędrność, niwelują opuchliznę.
Szyja i dekolt zdradzają wiek
Na co dzień pamiętasz o pielęgnacji twarzy, a o szyi i dekolcie często zapominasz. Właśnie z tego powodu te miejsca starzeją się szybciej. Obniżający się z wiekiem poziom estrogenów sprawia, że skóra robi się cieńsza, jest gorzej dotleniona, a jej zdolność do regeneracji maleje. Zmniejsza się elastyczność, a naturalne linie i bruzdy pogłębiają się. Jest to widoczne zwłaszcza w miejscach pomijanych przy codziennej pielęgnacji.
1. Istnieje wiele kosmetyków opracowanych z myślą o pielęgnacji skóry szyi i dekoltu. Sprężystość i odpowiednie napięcie przywrócą jej serum, maski, kremy i ampułki. Przy wyborze zwróć uwagę na takie składniki jak olej z wiesiołka, elastyna, koenzym Q10 i witamina C.
2. Wieczorem aplikuj na szyję krem z linii anti-age. Rób to ruchem głaszczącym, ku górze, to zapobiega wiotczeniu skóry.
3. Kondycję tego obszaru poprawisz także za pomocą ćwiczeń. Rano i wieczorem 30 razy powtórz ruch wysuwania do przodu, a następnie chowania podbródka. Unoś przy tym głowę do góry, by poczuć, jak szyja się wyciąga. To poprawi napięcie mięśni i uchroni skórę przed zbyt wczesnym wiotczeniem.
Nasza rada
Ziemniak to bogactwo witamin i mikroelementów, które świetnie wpływają na kondycję skóry. Ugotuj je bez soli, w łupince, a po ostygnięciu rozgnieć z łyżką jogurtu i żółtkiem. Nałóż na szyję i dekolt na 20 minut. W innej wersji surowe ziemniaki ściera się na tarce, odsącza, a potem wmasowuje w skórę.