Mikrodermabrazja diamentowa: Na czym polega zabieg?
Mikrodermabrazja diamentowa to zabieg, który pozwoli spłycić zmarszczki i pozbyć się zaskórników. Istnieje jednak kilka przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu. Na czym polega mikrodermabrazja diamentowa?
Czym jest mikrodermabrazja diamentowa?
Mikrodermabrazja diamentowa to zabieg, który opiera się na ścieraniu zrogowaciałego naskórka. Do zabiegu jest wykorzystywana diamentowa głowica. Jej średnica jest uzależniona od powierzchni, na której będzie złuszczany naskórek. Zabieg trwa mniej więcej 30 minut.
Na mikrodermabrazję decydują się osoby chcące spłycić drobne zmarszczki oraz zmniejszyć widoczność przebarwień.
Mikrodermabrazja jest wykonywana w przypadku suchej i tłustej skóry. Jest w stanie zredukować m.in. zaskórniki, blizny i rogowacenie okołomieszkowe.
Ponadto po zabiegu skóra jest gładsza i napięta. Mikrodermabrazja diamentowa stymuluje produkcję kolagenu, a do tego przyspiesza usuwanie toksyn i poprawia krążenie.
Czy mikrodermabrazja diamentowa jest dla każdego?
Mimo że mikrodermabrazja diamentowa niesie za sobą wiele korzyści, to nie każdy może się na nią zdecydować. Przede wszystkim zabieg ten nie zostanie wykonany u osób, u których występują rany w miejscu wykonania mikrodermabrazji diamentowej.
Do przeciwwskazań zalicza się m.in. trądzik różowaty i ropowiczy, a także opryszczkę oraz popękane naczynka.
Ponadto zabieg nie jest zalecany osobom cierpiącym na nowotwór. Przeciwwskazaniem do wykonania mikrodermabrazji diamentowej są zakażania wirusowe, bakteryjne i grzybicze.
Czytaj więcej:
Gorzka sól epsom. Właściwości i zastosowanie w kosmetyce
Chciała idealne ombre hair. Trauma po wizycie u fryzjera
Taki makijaż postarza. Nie popełniaj tych błędów
Zobacz także: