Reklama

Reklama

Modna i krótka fryzura dla kobiet na jesień 2021

Czy krótkie fryzury są zarezerwowane dla odważnych kobiet? Warto się zastanowić czy to odwaga, czy pragmatyzm podpowiada kobietom, aby obciąć włosy? Czasem przemęczone końcówki lub przerzedzone kosmyki należy radykalnie pożegnać i dać włosom możliwość odbudowy. Jednak, aby nasz wizerunek nie tracił na kobiecości, dobierzmy fryzurę tak, aby mieć pole manewru. Już wiosną pixie cute podbiła serca kobiet. Ta fryzura to silna konkurentka boba!

Pixie cut: Jedno cięcie kilka fryzur

Pixie cut daje wiele możliwości. Cieniowane boki, dłuższy przód. Brzmi mało kobieco? Nic bardziej mylnego. Paryżanki, Dunki, Włoszki i Polki chętnie wybierają właśnie to cięcie. Okazuje się, że męska w kształcie fryzura może mieć zalotny pazur. Wszystko, zależy od stylizacji i naszych upodobań.

Największe zalety pixie cut

Pixie cut bez problemu wygryzła klasycznego boba. Powód? Ta fryzura nie zasłania twarzy, ale uwydatnia rysy. Doskonale wydobywa kości policzkowe, jest znakomitą oprawą dla linii brwi, a jakby tego było mało, odsłania szyję i kark, a to sprawia, że nasza figura się wysmukla, a wzrost optycznie zyskuje centymetry.

Reklama

Gdyby nie odważne cięcie Leonarda of Mayfaira, który po raz pierwszy stworzył fryzurę na głowie modelki Twiggy, nie byłoby mowy o awangardzie w latach 60. A tak słynny przedziałek na boku stworzył stylistom kreatywną przestrzeń do działania, a projektantom mody kolejną odsłonę kobiecości, którą należało odpowiednio przyodziać.

Krótkie włosy? Komu pasuje takie cięcie


W krótkich włosach idealnie będą prezentowały się kobiety, które mają owalny kształt twarzy, ich uszy nie są odstające. Pixie cut jest idealną propozycją dla kobiet, które mają zarówno proste, jak i kręcone włosy. Kobiety o niskim wzroście także będą rewelacyjnie prezentowały się w tym cięciu. Jest jeszcze coś. Chodzi o kondycję naszych włosów. Jeżeli narzekasz na cienkie, przerzedzające się włosy, to także warto zaryzykować cięcie na chłopczycę.

Pixie cut: Jak modelować włosy?Pixie cut daje pole manewru. Ta fryzura może mieć romantyczny lub rockowy charakter. Wszystko, zależy od nas. Przy odrobinie cierpliwość możemy rockowe wydanie zamienić na diwę lat trzydziestych. Fale na krótkiej grzywce można ułożyć prostownicą, zawijając włosy pod odpowiednim kątem.

Warto bawić się przedziałkiem czesząc się na prawą lub lewą stronę. Same zobaczycie, że wasza twarz zmienia się przez tak banalny trik.

Przedziałek należy tworzyć z dokładnością i precyzją zaraz po umyciu. Można wówczas delikatnie spryskać włosy sola morską, która po wyschnięciu zapamięta ruchy grzebienia. Artystyczny nieład stworzymy odrobiną pasty nałożona na dłonie. Nie przesadzajmy z ilością, preparat naniesiony na opuszki palców i rozprowadzony na włosach także spełni swoją funkcję. W przeciwnym razie włosy staną się zbyt ciężkie, a efektu przyklejenia do nasady głowy chcemy uniknąć.

***

Zobacz także: 

Przed nami era Wodnika! Agnieszka Maciąg wie, co nas czeka!

Piaskowy blond? Paulina Sykut-Jeżyna zmieniła kolor włosów

To może cię zainteresować!

Transmisję z finałów wyboru Miss Polski koniecznie oglądajcie w piątek 20.08 o godzinie 20:00 w telewizji POLSAT!


Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL