Reklama

Modne fryzury 2017: Jak piasek na wydmach

Jasne włosy zawsze są modne, to powód do radości, bo optycznie ujmują lat, sprawiają, że cera staje się promienna, a zmarszczki mniej widoczne.

Jakie odcienie wiodą prym w tym sezonie? Przede wszystkim platyna i biały blond. Na topie są też włosy jasne, w których pojawiają się szare refleksy.

Fryzjerzy uwzględnili także, że chętnie nosimy ciepłe złote blondy z widocznym odrostem lub w delikatniejszej wersji tzw. sombre (włosy ciemniejsze na czubku stopniowo rozjaśniają się ku końcówkom). Zimne, świeże blondy idealnie pasują do jasnej cery i oczu.

Im bardziej porcelanowy odcień skóry, tym jaśniejsze włosy możesz nosić. Zrezygnuj z nich jednak, jeśli masz przebarwienia lub popękane naczynka, przez zbyt mocny kontrast będą bardziej widoczne. Blond z szarymi refleksami dobrze wygląda, gdy skóra jest lekko opalona. A prawie biały ładnie kontrastuje z delikatnie zaróżowioną.

Reklama

Prawda czy fałsz?

- Chłodne blondy są odpowiednie tylko dla młodych kobiet. Nieprawda! Włosy w takim odcieniu optycznie odmładzają twarz, trzeba tylko dopasować kolor do karnacji.

- Jasny blond dobrze wygląda z wyrazistym makijażem. Tylko gdy idziesz na imprezę i chcesz za wszelką cenę przyciągać uwagę. Na co dzień lepiej sprawdzi się naturalny make-up z lekko rozświetloną cerą. Możesz zaakcentować mocniej jeden element, np. brwi, policzki lub usta.

Zobacz także:

Twój Styl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy