Modne wzory na tatuaż na plecach. Intrygujące i piękne
Tatuaż na plecach był na początku lat 2000. hitem. Robiony nad pośladkami, bardzo często przybierał formę tribala. W parze z biodrówkami był krzykiem mody. Pomimo że zaczął wracać powoli do mody, nie jest marzeniem każdej kobiety. Obecnie częściej wybierane są wzory minimalistyczne, delikatne, które udowadniają, że plecy to piękny atrybut kobiecego uroku.
Tatuaż na plecach, duży lub mały jest dobrym wyborem dla osób, które nie chcą się nim chwalić. Można go w bardzo prosty sposób zakryć. Może być subtelnym uzupełnieniem naszego stylu lub odważnym rysunkiem. Plecy to wdzięczna część ciała do tatuowania. Idealna dla wszelkich sceptyków.
Spis treści:
Czy tatuaż na plecach boli?
Plecy są dobrym miejscem na tatuaż. Mają dużą, płaską powierzchnię, która nadaje się pod wiele rodzajów rysunków. Dodatkowo plecy nie są zbyt ukrwione ani wrażliwe. To czyni proces tatuowania prostszym do zniesienia. Oczywiście każdy ma swój próg bólu. Jedni zasypiają podczas zabiegu, inni podczas tatuowania pleców proszą o kilka przerw i znieczulenie. Jedynym minusem, kiedy wybieramy plecy jako miejsce na tatuaż, jest to, że dbanie o niego może być utrudnione.
Czy można użyć znieczulenia podczas tatuowania?
Możliwe jest użycie substancji znieczulającej na skórę przed wykonaniem tatuażu. Można ją spotkać w formie spreju, maści, mydła albo pianki. Zależnie od preparatu, możemy nałożyć substancję przed wykonaniem tatuażu lub w trakcie. Należy jednak uważać, aby nie przesadzić. Wiele specyfików, kiedy spędza na skórze zbyt długo czasu, zaburza proces gojenia i wydłuża go. Dlatego przed nałożeniem znieczulenia na skórę, skonsultujmy to z tatuatorem. To on pomoże nam zadbać o to, aby proces nie był bolesny, a gojenie się poszło sprawnie.
Modne kobiece wzory - tatuaż na plecach
Oto kilka inspiracji, która pokażą ci, że tatuaż na plecach nie musi być nudny lub kiczowaty.
Dobrym pomysłem jest wykonanie tatuażu wzdłuż kręgosłupa. Możemy wybrać unikatowy wzór, który nie będzie możliwy do wykonania w żadnym innym miejscu na na ciele.
Mimo, że plecy oferują dużą powierzchnie, nie musimy tego wykorzystywać. Możemy postawić na minimalistyczny i oszczędny wzór, który delikatnie podkreśli naszą urodę.
Bardzo popularnym motywem są fazy Księżyca, które robią duże wrażenie, szczególnie kiedy jako tatuaż umiejscowimy je na plecach.
Bardzo popularne jest także wykonywanie na plecach cytatów. Przez to, że miejsce jest zakryte przez większość czasu, możemy pozwolić sobie na tatuaż bliski sercu, intymny dla nas.
Duże, krzykliwe wzory kojarzą nam się z tatuażami męskimi. Niesłusznie! Również na kobiecym ciele mogą wyglądać intrygująco i pięknie. Nie obawiajmy się charakternych wzorów.
Popularne jest także wykonywanie tatuażu na łopatce.
Do wzorów, które są najczęściej wykonywane na plecach należą kwiaty. Ich kompozycje często oplatają łopatki lub przechodzą wzdłuż kręgosłupa.
Tatuaż na plecach - znaczenie
Często tatuaż na plecach wybierają kobiety, które są tajemnicze i lubią prywatność. To miejsce, które nie jest widoczne i często tylko właściciel tatuażu o nim wie.
Symbolicznie tatuaż na plecach pełni ważną rolę. Symbolizuje stabilność i rozsądek. Dlatego warto wybrać wzór lub cytat, który jest dla nas ważny. Tatuaż wzdłuż kręgosłupa może podkreślać także naszą siłę.
Jeśli decydujemy się na tatuaż w dolnej części pleców, często jest on powiązany z naszą seksualnością.
Jak dbać o tatuaż na plecach
Dbanie o tatuaż to klucz do cieszenia się jego ładnym wyglądem przez długie lata. Proces gojenia zaczyna się od razu po wykonaniu. Tatuator po zabiegu dezynfekuje skórę, a na jej powierzchni umieszcza dedykowaną do tego folię, którą nazywa się również drugą skórą. Jest ona cienka, elastyczna i bardzo dokładnie przylega do skóry. Jednocześnie pozwala jej oddychać. Przez właściwości wodoodporne pozwala nie rezygnować z mycia skóry. "Druga skóra" powinna zostać na powierzchni tatuażu przez 2-3 doby.
Tatuaż, po tym jak zdejmiemy folię, powinien być regularnie natłuszczany. Nie powinno się doprowadzać do przesuszenia skóry w jego miejscu. Należy także uchronić nowy tatuaż przed obtarciami i zanieczyszczeniami. Jeśli nowy tatuaż będzie na plecach, powinnyśmy pogodzić się z tym, że przez kilka dni nie będziemy mogły nosić stanika. Powinnyśmy zdecydować się na luźne i przewiewne ubrania do momentu, aż skóra nie będzie zagojona, a opuchlizna zejdzie.
W nocy powinnyśmy uważać, aby nie spać na wytatuowanej części ciała. Może to być niekomfortowe w przypadku tatuowanych pleców.
Po zrobieniu tatuażu, powinno się zrezygnować na około tydzień z picia alkoholu. Jego rozrzedzające działanie na krew może wpłynąć na ucieczkę tuszu ze skóry, która jeszcze jest niezagojona. Tatuaż może wtedy zblednąć lub mogą pojawić się na jego powierzchni ubytki.