Na ratunek wrażliwej skórze

Jest niezwykle wymagająca i trudna w pielęgnacji. Dbaj więc o nią, aby zmniejszyć skłonność do podrażnień i poprawić jej kondycję.

Podczas pielęgnacji skóry wrażliwej najważniejsze jest nawilżanie.
Podczas pielęgnacji skóry wrażliwej najważniejsze jest nawilżanie.123RF/PICSEL

Gdy pojawiają się zaczerwienienia

Delikatnie ją oczyszczaj i chroń. Rano stosuj do mycia przegotowaną wodę, mineralną lub napary z rumianku czy lipy. Możesz też z niej zrezygnować i oczyszczać cerę mleczkiem lub śmietanką, a potem przecierać tonikiem. Do demakijażu stosuj delikatny płyn micelarny. Używaj kremu na dzień bez konserwantów, chroniącego przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, z filtrem minimum SPF 15. Najlepiej fizycznego, który nie wnika w skórę, ale osadza się na powierzchni. 

Na noc nałóż krem regenerujący i łagodzący podrażnienia. Wybieraj kosmetyki z kwasami tłuszczowymi, ceramidami, witaminą E, pantenolem, wodą termalną, kwasem hialuronowym. A także wyciągiem z rumianku, melisy, nagietka czy ogórecznika lekarskiego.

Jeśli jest napięta, ściągnięta i piecze

Nawilżaj ją i rób odżywcze zabiegi. W ciągu dnia spryskuj twarz wodą w sprayu. Używaj preparatów z gliceryną, alantoiną, witaminami A i E. Nie stosuj kosmetyków z kwasami owocowymi, alkoholem i retinolem. 

Wsyp pół szklanki płatków owsianych na środek ściereczki, zwiąż ją gumką i mocz w ciepłej wodzie przez minutę. Przyłóż do twarzy na 15-20 minut. 

Zmieszaj dwie łyżki mleka i pół szklanki żelu z aloesu. Przecieraj twarz dwa razy dziennie. 

Połącz trzy krople olejku herbacianego z łyżką oliwy. Nanieś na piekące miejsce i pozostaw do wchłonięcia.

Aby się pozbyć krostek, stosuj kojące mikstury
Aby się pozbyć krostek, stosuj kojące mikstury123RF/PICSEL

Kiedy na ciele tworzą się krostki

Gdy chcesz złagodzić stan zapalny skóry, rozdrobnij kilka kawałków kory dębowej, aby uzyskać pięć łyżek stołowych zioła. Zalej je dwoma litrami wrzącej wody i gotuj przez 12 minut. Przecedź i wlej do wanny. Kąp się 20 minut. Kora dębowa oczyszcza skórę z bakterii, działa łagodząco i pozostawia na ciele jasnobrązową warstwę. 

Rób sobie też kąpiele jałowcowe, które łagodzą podrażnienia i wysypkę. Przygotuj jeden kilogram młodych gałązek i kilka owoców jałowca. Zalej dwoma litrami wrzątku i gotuj przez pięć minut. Przelej przez sito. Wlej do wody w wannie i kąp się przez 15 minut. 

Zagotuj w garnku pół litra wody. W pół szklanki zimnej wody rozprowadź dwie łyżki mąki ziemniaczanej. Wlej do gotującego się wrzątku i mieszaj, aż zgęstnieje. Gdy nieco przestygnie, dolej do wanny z ciepłą wodą i zanurz się na 15 minut.

To ci pomoże

Zalej dwie łyżki kwiatów lipy łyżką wrzątku, a po ostygnięciu dodaj łyżeczkę miodu. Taką maseczkę nałóż na twarz na 15 minut i spłucz. Stosuj co drugi dzień przez tydzień. Dzięki niej skóra odzyska blask i piękny koloryt, będzie głęboko oczyszczona i nawilżona. Możesz również 200 g kwiatów lipy zalać wrzątkiem i dodać do ciepłej kąpieli. 

Zobacz także:

Botox na włosyStyl.pl
Na Żywo
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas