Reklama

Reklama

Najdroższe oferty sylwestrowej zabawy. Za bilet przyjdzie zapłacić nawet 2 tys. złotych

Koniec roku zbliża się wielkimi krokami. Oferty sylwestrowe znikają w mgnieniu oka, a osób, które pragną powitać Nowy Rok z przytupem nie brakuje. Co więcej, dla niektórych cena nie gra żadnej roli. Oto najdroższe imprezy sylwestrowe. Za bilet wstępu przyjdzie zapłacić nawet niemal 2 tysiące złotych.

W sylwestra nie zamierzmy oszczędzać? Tyle kosztują noclegi w popularnych kurortach

Jak wynika z danych Polskiej Izby Turystyki, co dziesiąty Polak planuje spędzić sylwestra 2022/2023 na wyjeździe turystycznym. Pomimo wzrostu cen wycieczek, biura podróży nie narzekają na brak chętnych. Spora część osób noclegi i sylwestrowe imprezy rezerwuje również na własną rękę. Popularne są szczególnie hotele, domki oraz apartamenty, które oferują muzykę na żywo.

Analiza HRE Investment wskazuje, iż średnie stawki za dobę dla dwóch osób w Sylwestra przekraczają nawet 650 złotych. W Zakopanem przyjdzie zapłacić 608 złotych, w Świnoujściu 548 złotych, zaś w Krynicy-Zdroju 546 złotych. W analizie wskazano, iż co prawda w niektórych kurortach turystycznych obłożenie jest nieco mniejsze niż przed rokiem, jednak wszędzie przekracza ono 70 proc. Oznacza to, że w tym roku nie zamierzamy oszczędzać.

Reklama

Kino? Teatr? Dyskoteka? A może hotel? Ofert sylwestrowej zabawy nie brakuje. Niektóre lokale oferują zabawę w iście królewskim stylu. Cena wstępu może jednak zaskoczyć niejednego.

Zobacz również: Ferie zimowe 2023. 7 miejsc, do których warto wybrać się zimą

Sylwester w stolicy. Ceny mogą zwalić z nóg

W ofertach sylwestrowych w stolicy można wręcz przebierać. Warszawa oferuje szereg imprez, których ceny mocno się między sobą różnią. Są takie, gdzie za jeden wieczór przyjdzie zapłacić od 600 do nawet niemal 2 tysięcy złotych.

Hotel Sheraton oferuje sylwestrową zabawę z włoską muzyką na żywo. W menu znajdą się polskie dania z międzynarodowym akcentem, podane w formie bufetu. Goście będą mieć nielimitowany dostęp do wina. Cena takiej kolacji to 620 złotych i dodatkowe 10 proc. za obsługę.

Nieco więcej przyjdzie zapłacić w NYX Hotel Warsaw. Motywem przewodnim pełnego atrakcji wieczoru będzie eXotyczne fluo, a w programie znajdzie się między innymi teatr tańca, bodypainting, DJ oraz muzyka na żywo, animacje dla dzieci i kolacja oraz pakiet napoi. Cena za jedną osobę to 999 złotych.

1250 złotych wyda ta osoba, która zapragnie spędzić sylwestra w restauracji Europejski Grill. Tam na gości czekać będzie wykwintna, 5-daniowa kolacja oraz muzyka na żywo.

Sylwestra można spędzić także w hotelu Marriott. Ta impreza może jednak znacznie uszczuplić portfel. Odbędą się tam równocześnie dwa wydarzenia, jednak, jak zapewniają organizatorzy, obu towarzyszyć będzie "obłędne jedzenie, wyselekcjonowane alkohole" i "kolorowa mieszanka muzycznych szlagierów". Cena za Sax, Tracks & Rock’n’roll w Panorama Sky Bar to dokładnie 1790 złotych za miejsce przy oknie.

Najwięcej przyjdzie zapłacić za sylwestra w Raffles Europejski Warsaw. "Zanim wybije północ, podana zostanie wykwintna 4-daniowa kolacja, której towarzyszyć będzie selekcja win oraz koktajli na bazie wódki Belvedere" - piszą organizatorzy. Podobna zabawa kosztować będzie 1900 złotych za jedną osobę.

Zobacz również: Blisko i tanio. Czarnogóra zaprasza miłośników białego szaleństwa

Sylwester nad morzem i na... zamku. Kuszące?

Szukając ucieczki przed miejskim zgiełkiem warto wybrać się nad morze. W tym przypadku ceny mogą jednak, po raz kolejny, zaskoczyć. Wiele hoteli i ośrodków wczasowych przygotowuje bowiem bale sylwestrowe wyłącznie dla swoich gości. Oznacza to, iż chcąc w nich uczestniczyć musimy wykupić cały pakiet pobytu.

Bal sylwestrowy z DJ-em oraz animacjami organizowany jest między innymi w Rozewiu. Samo uczestnictwo w imprezie w Willi Rawia 2 kosztuje 699 złotych od osoby. Nieco bardziej wymagający mogą zdecydować się na uczestnictwo w balu sylwestrowym na Zamku Reszel. W cenie 390 złotych za osobę znajduje się oprawa muzyczna, uroczysta kolacja, bufet gorących i zimnych dań, a także butelka alkoholu na parę.

Tyle przyjdzie zapłacić za imprezę sylwestrową w lokalach gwiazd

Nowy rok powitać można również w lokalach gwiazd. W hotelu Mercure w Szklarskiej Porębie, w którym mieści się restauracja "Bergo", sygnowana nazwiskiem Mateusza Gesslera, odbędzie się pełen atrakcji bal. Jak zapewniają organizatorzy, nie zabraknie na nim popisowych dań szefa kuchni oraz muzyki na żywo, open baru i pokazu barmańskiego. Udział w imprezie sylwestrowej bez noclegu kosztuje 800 złotych.

Nieco mniej przyjdzie zapłacić za sylwestrową kolację w restauracji Magdy Gessler "U Fukiera". Mieszczący się na warszawskim Starym Mieście lokal oferuje dwie opcje menu degustacyjnego. Pierwsze z nich, opierające się w dużej mierze na różnych rodzajach mięs, kosztować będzie 475 złotych. Drugie, wegetariańskie, wyceniono na 325 złotych.

Fani piłki nożnej mogą zdecydować się na imprezę sylwestrową w lokalu Arkadiusza Milika. Katowicka restauracja polskiego piłkarza proponuje tej nocy bufet z daniami na ciepło i zimno oraz słodkości. Barmani mają zadbać o to, "abyście nie chodzili spragnieni". Bilet wstępu kosztuje dokładnie 400 złotych.

W gdyńskiej restauracji Kuby Wojewódzkiego sylwestrowy bilet wstępu gwarantuje przystawki, dania główne, desery oraz przekąski, drink powitalny, a także kieliszek musującego wina na powitanie Nowego Roku. Przyjdzie zapłacić za niego 390 złotych. Skusicie się na którąkolwiek z tych ofert?

Zobacz również: Te 3 trendy będą rządzić w Sylwestra. Postaw na taką kreację

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Sylwester 2022/23 | impreza sylwestrowa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy