Reklama

Najmodniejsza choinka 2021: Te trendy już są hitem!

Połowa grudnia za pasem, więc w części polskich domów pojawiły się już pierwsze drzewka bożonarodzeniowe. Większość z nas ubranie choinki pozostawia sobie jednak na finał świątecznych przygotowań. I dobrze - wciąż mamy czas, by prześledzić najnowsze trendy i postawić w domu najmodniejszą choinkę tego roku!

Najpiękniejsza choinka to ta, którą ubraliśmy w zgodzie z własnym gustem, z ludźmi, których kochamy, ciesząc się wyjątkowym, przedświątecznym klimatem. Trudno jednak przejść obojętnie obok trendów, które zmieniają się z roku na rok i i atakują nas w mediach społecznościowych czy podczas zakupów. 

W ostatnich latach modne były choinki przystrojone ozdobami w jednym kolorze, choinki alternatywne, obwieszone tylko cukierkami lub zrobionymi wcześniej piernikami oraz choinki luksusowe, na których wisiały potężne, bogato zdobione bombki. Jak będzie w tym roku?

Reklama

Najmodniejsze choinki 2021! Pięć zaskakujących trendów!

Gdy już zdecydujemy, czy w naszym domu stanie sztuczna (łatwa w utrzymaniu, ale szkodliwa dla środowiska) czy żywa (pięknie pachnąca i bezpieczna, ale gubiąca igły) choinka, możemy zająć się zaplanowaniem choinkowych ozdób. W poprzednich latach na popularności zyskały choinki minimalistyczne czy ekologiczne oraz drzewka vintage, przybrane własnoręcznie wykonanymi np. przez dzieci łańcuchami. Jak będzie w tym roku?

Choinka retro

Choinka retro, obwieszona ozdobami "po babci" lub stylizowanymi na takie to wciąż jeden z najmocniejszych, świątecznych trendów. Taka choinka budzi dobre wspomnienia i zawsze pięknie wygląda - bombki sprzed kilku dekad nie bez powodu cieszą się dziś ogromnym powodzeniem, a unikaty z PRL-u osiągają często spore sumy na serwisach aukcyjnych lub ogłoszeniowych.

Choinka czerwona

Czerwień to kolor dość mocno kojarzący się z Bożym Narodzeniem. Czerwona jest gwiazda betlejemska, czerwony jest Mikołaj i wciąż modna jest ubrana od góry do dołu na czerwono bożonarodzeniowa choinka. Na Instagramie znajdziecie mnóstwo takich eleganckich, stylowych drzewek, które są dowodem na to, że choince do twarzy w czerwieni!

Choinka w stylu boho

Wnętrza boho, śluby w stylu boho, boho dodatki - ten eklektyczny, bliski naturze trend radzi sobie coraz lepiej. Choinki boho nie są może jeszcze szczególnie popularne, ale z roku na rok decyduje się na nie coraz więcej osób. Tak jak rośnie popularność na wnętrza w stylu boho, tak możemy być pewni, że za kilka lat boho choinka nie będzie już nikogo dziwić, a makramowe bombki czy robione na drutach ozdoby cieszyć się będą coraz większą popularnością!

Choinka alternatywna

Na fali mody na życie w zgodzie z naturą i ekologią, z roku na rok rośnie popularność choinek alternatywnych. Zbudowane z zaledwie kilku gałązek, książek, puszek po napojach lub płyt CD są dowodem na to, że świąteczne drzewko nie musi pachnieć lasem lub co gorsza plastikiem, by wnieść do domu wyjątkowy klimat i cieszyć oko. Który pomysł przemawia do was najmocniej? 

***
Zobacz również:

Jak zacząć przygotowania do świąt?

Piernik na święta na wiele sposobów

Oszałamiająca choinka w domu Lewandowskich już gotowa!

Świąteczne bombki w stylu vintage. Jak zrobić je własnoręcznie?

Czy 6 i 7 stycznia są wolne od pracy? Kiedy wypada Trzech Króli?

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: choinka | Święta Bożego Narodzenia
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy