Reklama

Niebanalne zastosowanie octu. Zdziwisz się!

Niemal każda z nas ma w swoim domu ocet. Okazuje się, że można go wykorzystać nie tylko w kuchni!

Ocet z pewnością przyda nam się w kuchni, ale warto pamiętać, że już nasze babcie wiedziały, iż znakomicie sprawdzi się także w trakcie domowych porządków.

To ekologiczny, tani i uniwersalny środek czyszczący. Można go stosować do mycia blatów kuchennych oraz innych brudnych akcesoriów, np. deski do krojenia. Ocet ma właściwości dezynfekujące, dzięki czemu pomoże nam pozbyć się z nich bakterii.  

Łazienka będzie lśnić!

Ocet z pewnością przyda nam się również w łazience. Dzięki niemu uda nam się łatwo pozbyć brudu z fug. Trzeba jedynie zanurzyć starą szczoteczkę do zębów, która dotrze w trudnodostępne miejsce, w occie i przetrzeć nią zabrudzone miejsca. Szybko powinnyśmy zobaczyć efekty.  

Za sprawą octu można również pozbyć się kamienia z pralki. Wystarczy wlać niecałą szklankę substancji do pustego pojemnika na proszek i ustawić pranie na około 90 stopni. 

Reklama

Osoby o szczególnie wrażliwym węchu powinny jednak uważać, bo chociaż pralka będzie odświeżona, zapach w pomieszczeniu może być nieprzyjemny. Należy więc zostawić uchylone drzwiczki pralki, aby szybciej się go pozbyć. 

Oczyścisz buty!

Zimą ocet może być szczególnie przydatny. Powinnyśmy po niego sięgnąć zwłaszcza wtedy, kiedy na drogach zaczyna pojawiać się śnieg, a wraz z nim rozsypana dla bezpieczeństwa sól. 

Nie od dziś wiadomo przecież, że pojawiają się od niej szpecące obuwie plamy. Pomoże na nie przetarcie butów szmatką zamoczoną w rozworze wody i octu. 

Zobacz także:

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: ocet | zastosowanie | dom | właściwości

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy