Reklama

Reklama

Nosiły je Britney Spears, Victoria Beckham i Kate Moss. Wracają do łask!

Spodnie z obniżonym stanem to jeden z charakterystycznych symboli mody początku XXI wieku. Powiedzieć, że nosiły je wówczas Britney Spears, Victoria Beckham i Kate Moss, to za mało. Takie spodnie nosili wówczas wszyscy. Na 2022 rok projektanci znacznie obniżają stan spodni. Biodrówki wracają na wybiegi!

Biodrówki znowu modne

Moda kołem się toczy — to prawda znana od lat. Wszystko wskazuje na to, że po okresie fascynacji stylem lat 90., nadchodzi era powrotu do trendów, które królowały na początku XXI wieku. Styl, który określano jako Y2K powróci w 2022 r.,  jednym z jego elementów były spodnie z obniżonym stanem. Nosiły je wówczas ikony mody, takie jak Kate Moss czy Victoria Beckham, topowe piosenkarki jak Britney Spears czy aktorki, a wśród nich Katie Holmes. Biodrówki nosił wówczas cały świat od popularnych gwiazd Hollywood po nastolatki na polskiej wsi. Wszystko wskazuje na to, że w 2022 roku spodnie z niskim stanem znów będą modne! Pora przeszukać szafy lub zaopatrzyć się w pierwsze biodrówki w życiu.

Spodnie z wysokim stanem to już przeszłość?

Mom jeans, boyfriendy i inne modele spodni z wysokim stanem nie odejdą nagle do lamusa w 2022 r., więc nie warto pozbywać się z szafy wszystkich tego typu modeli. Jednak pokazy modny Vaquera, Missoni czy MSGM na wiosnę 2022 roku wskazują, że biodrówki zajmą znaczące miejsce na półkach sklepowych i ulicach miast na całym świecie. W 2021 roku spodnie z obniżonym stanem nosiła między innymi Irina Shayk — modelka, najpiękniejsza kobieta świata w 2011 r. oraz partnerka Christiano Ronaldo i Bradleya Coopera. 

Reklama

Spodnie z niskim stanem i szerokimi nogawkami

Biodrówki, które zaproponowali projektanci to przede wszystkim spodnie z niskim stanem i szerokimi nogawkami. Modne będą modele typu slouchy, culotte (kuloty) i palazzo inaczej nazywane szwedami. Ten typ spodni charakteryzują szerokie nogawki na całej długości. W latach 2000 spodnie z wysokim stanem często miały nogawki w kształcie litery A — dzwony także łatwiej będzie znaleźć w sklepach. Obok nich producenci odzieży proponują także biodrówki z prostymi lub wąskimi nogawkami.

***

Zobacz również:

Moda dla dojrzałych kobiet. Na to zwróć uwagę

Sukienki bandażowe wracają do łask

Trendy na 2022 rok. Jakie elementy stylu życia będą modne?

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy