Reklama

Modne i odmładzające fryzury dla kobiet 50+. Noszą je również gwiazdy

Joanna Racewicz czy Małgorzata Rozenek-Majdan dobrze wiedzą, jak prezentować się zarówno modnie jak i młodo. Również jeśli chodzi o fryzury. Kobiety po 50 roku życia nie muszą układać włosów w nudny sposób - jest co najmniej kilka stylizacji będących trendami 2023 roku, a jednocześnie odejmujących lat.

Modną i odmładzającą fryzurę można z powodzeniem dobrać do każdej długości włosów. Zobacz nasze propozycje na stylizacje włosów, które nie tylko odejmują lat, ale również noszą je największe gwiazdy.

Odmładzające fryzury - pixie cut

W przypadku krótkich włosów dobrym rozwiązaniem dla dojrzałych kobiet będzie pixie cut. Cięcie to charakteryzuje się mocnym skróceniem kosmyków z tyłu głowy oraz na jej bokach. Z kolei z przodu i na górze włosy pozostają dłuższe. Fryzura tego typu jest świetnym pomysłem z co najmniej dwóch powodów - dodaje twarzy zadziornego charakteru, a także optycznie odejmuje jej lat.

Reklama

Odmładzające fryzury - bob

Dla włosów średniej długości idealny jest bob. To uniwersalna fryzura, która pasuje do każdego koloru. Można ją także stylizować na różne sposoby. Bob może być krótszy lub dłuższy, cieniowany lub nie, prosty lub falowany, z grzywką lub bez, z przedziałek po boku lub na środku głowy, z większą różnicą długości lub mniejszą, ale zawsze włosy z przodu głosy są dłuższe niż z tyłu.

Czytaj także: Te fryzury odejmują lat. Czesz się w ten sposób, aby wyglądać młodziej

Odmładzające fryzury - fale

Z kolei długie włosy najlepiej jest falować. Taka stylizacja sprawia, że wygląda się młodziej. Co więcej, surferskie fale są obecnie bardzo modne i można je nosić nie tylko latem. Dojrzałe kobiety mogą także pomyśleć o wyprostowaniu włosów. W przypadku takiej fryzury najlepiej jest zrobić przedziałek na środku głowy, co dodatkowo optycznie wyszczupli twarz.

Odmładzające fryzury - curtain bangs

W modzie są również wszelkiego rodzaju grzywki. Dla dojrzałych kobiet jednym z lepszych rozwiązań będzie curtain bangs. Są to skrócone w stosunku do reszty włosów, lecz nie tak krótkie jak w przypadku klasycznej grzywki, pasma, które swobodnie zwisają po obu stronach twarzy. Taką stylizację uwielbia m.in. Brigitte Macron.

Gwiazdy, które noszą fryzury odejmujące lat

Modne i odmładzające fryzury noszą także polskie gwiazdy. Klasycznego boba jeszcze niedawno nosiła Joanna Racewicz. Ostatnio dziennikarka przedłużyła włosy i wciąż przypominają one tę stylizację, jednak tym razem nieco dłuższą i z subtelną grzywką. Natomiast fanką z pozoru prostej fryzury z lekko falowanymi włosami i przedziałkiem na środku głowy jest Małgorzata Rozenek-Majdan.

Zobacz również: Zwiewnie i nieco mrocznie. Joanna Racewicz zachwyciła na Gali Mistrzów Sportu

Najpierw charakter, potem wygląd? Podyskutuj anonimowo z innymi 50-latkami na czacie

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: fryzury odmładzające | modne fryzury
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy