Reklama

Reklama

Ogrody naturalistyczne. to hit. Też możesz taki mieć!

Naturalność jest w cenie i to nie tylko, jeśli chodzi o urodę. W ogrodnictwie prawdziwym hitem są ostatnio ogrody naturalistyczne, w których sztuczność, podobnie jak przesadny perfekcjonizm, wcale nie są pożądane!

Nie masz czasu na to, aby regularnie dbać o swój ogród, ale marzy ci się oaza spokoju pełna zieleni, trawy i pięknych kwiatów? 

Jest pewne rozwiązanie, dzięki któremu będziesz miała unikalne miejsce, w którym wypoczniesz podczas ciepłych letnich dni i wieczorów. 

Postaw na naturalistyczny styl w ogrodnictwie.

Jak urządzić ogród w stylu naturalistycznym?

Natura jest naszym darczyńcom, a pomysłodawcy ogrodów naturalistycznych doskonale zdają sobie z tego sprawę. Takie rozwiązanie będzie idealne dla osób, które uwielbiają czerpać z dzikiej przyrody i marzy im się przydomowa łąka lub polana, w której dominują piękne kwiaty, trawy i krzewy. 

Egzotyczne gatunki nie są najlepszym wyborem do ogrodu naturalistycznego. Z pewnością warto za to postawić na rośliny, które rosną w naszym regionie. 

Przesadne dbanie o rośliny, przycinanie drzewek czy innych elementów w wymyślne kształty nie jest konieczne przy takim rozwiązaniu, ponieważ wrażenie "dzikości" jest tutaj pożądane. 

Reklama

Wystarczy jedynie zadbać o to, aby ogród wyglądał schludnie. Dla spotęgowania efektu rustykalności można zainwestować w drewniane elementy, takie jak czy pnie, a nawet płot. Mile widziane będą też kamienie.

Metalowe ogrodzenie raczej nie będzie się najlepiej komponować z naturalistycznym ogrodem, ale pamiętaj o tym, że to ty sama kreujesz swoją przestrzeń i możesz to robić w dowolny sposób.

Czytaj również: 

Pizza z arbuza. Przepis podbija świat! 

Elba. Wyspa, którą warto znać

Jak wyczyścić pralkę i pozbyć się z niej pleśni? 

Zobacz także: 

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: ogrody | ogrody naturalistyczne | piękne ogrody | natura | rośliny

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy