Reklama

Reklama

Olejowanie włosów: Co trzeba wiedzieć?

Olejowanie włosów to prosty i szybki sposób, by cieszyć się zdrowymi i pełnymi blasku włosami. Istnieje kilka metod olejowania, co sprawia, że każdy może znaleźć coś dla siebie.

Olejowanie włosów to element domowej pielęgnacji włosów zniszczonych oraz mających tendencję do puszenia i kręcenia. Regularne olejowanie zdecydowanie je wygładzi, poprawi ich wygląd oraz kondycję.  

Na czym polega olejowanie włosów?

Olejowanie włosów polega na nałożeniu na nie nierafinowanego oleju lub mieszanki takich olejków. Włosy mogą być zarówno suche, jak i mokre. 

Olejowanie włosów na sucho polega na nałożenie na suche pasma oleju, który wcześniej należy rozetrzeć w dłoniach. Aplikacja oleju jest bardzo łatwa, jednak zmywanie go z włosów może okazać się trudniejszym zadaniem. 

Reklama

Jeśli chcemy nałożyć olej na mokre włosy, to robimy to zaraz po ich umyciu. Muszą być dokładnie odsączone z wody. Cieknąca woda nie ułatwia nakładania oleju. 

Jaki olej wybrać?

Istotne jest dobranie odpowiedniego oleju pod względem porowatości włosów. Włosy mogą mieć niską, średnią lub wysoką porowatość. Do włosów niskoporowatych można wykorzystać m.in. olej kokosowy lub masło shea. Włosy średnioporowate polubią oliwę z oliwek, olej z awokado lub rycynowy. Natomiast na włosach wysokoporowatych sprawdzi się olej migdałowy lub z pestek winogron. 

Olej powinien pozostać na włosach minimum 30 minut. Jeśli jednak mamy taką możliwość, to można go trzymać nawet przez całą noc. 

Olejowanie włosów można wykonywać maksymalnie dwa razy w tygodniu. 

Czytaj więcej:

Ewa Chodakowska dzieli się przepisem na maseczkę nawilżającą włosy

Dokucza ci łupież, a twoje włosy wypadają? Sięgnij po kozieradkę

Poznaj sposoby gwiazd na lśniące włosy

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama