Reklama

Reklama

Osiem gabinetów, które sprawią, że zapragniesz pracować z domu

Praca z domu kojarzy ci się z chodzeniem w piżamie przez cały dzień? Te zdjęcia sprawią, że zapragniesz już stale pracować w trybie "home office". Zobaczcie najpiękniejsze domowe gabinety prosto z Instagrama.

Raj dla każdej początkującej projektantki. Nawet w najmniejszym mieszkaniu można wygospodarować przestrzeń na wąską witrynę, która pomieści zarówno maszynę do pisania, jak i komputer. Za biurkiem powieszono siatkę, dzięki której nici i nożyczki wiszą niczym w zakładzie samochodowym. 

Piszesz, projektujesz i potrzebujesz nieustannej inspiracji? Biurko ustawione zaraz przy oknie może okazać się świetnym rozwiązaniem. Widok na tętniące życiem miasto za każdym razem będzie dostarczyć innych, nowych pomysłów. 

Reklama

Jeśli marzy ci się gabinet w klasycznym stylu, z ciężkimi meblami i dodatkami w kolorze butelkowej zieleni, ale budżet na to nie pozwala, nic straconego. Spróbuj pójść na kompromis. Na aukcjach internetowych i targach staroci poszukaj stylowego fotela o wyjątkowym kształcie, zmień mu tapicerkę na nową w soczysto-zielonym kolorze. Pozostałe meble nie powinny nadwyrężyć budżetu. Możesz wykorzystać używane półki i stare drewniane biurko. Zadbaj o to, by w pomieszczeniu pojawiła się również zieleń w postaci roślin.

To propozycja, która zachwyci każdego fana minimalizmu. Uporządkowana, jasna przestrzeń, ozdoby ograniczone do minimum. Do ściany przymocowano kratę, do której można przyczepiać ważne kartki, zdjęcia, notatki.

Wnętrze, które pokazuje, że warto dawać meblom drugą szansę, nawet jeśli nadgryzł je ząb czasu. Szuflady ze starych archiwów tworzą nogi, do których przymocowany długi blat, przy którym spokojnie mogą pracować dwie osoby. Krzesła przypominają te, które pamiętamy z czasów dzieciństwa i szkolnych klas. Można je kupić na targach staroci za grosze. Zamiast modnej girlandy z cotton ballsów, nad miejscem do pracy wiszą lampki zrobione ze starych, materiałowych abażurów. 

Gabinet, który wygląda jak marzenie każdej nastolatki. Jeszcze niedawno takie meble i dodatki były bardzo drogie. Dziś podobne można kupić w niemal każdej meblarskiej sieciówce, nie wydając przy tym fortuny. Ciekawym rozwiązaniem jest namalowany na ścianie kalendarz, z doczepianymi karteczkami z zadaniami na każdy dzień tygodnia.

 

Stylowe, zabytkowe biurko możesz zrobić sama, np. ze starej maszyny do szycia Singer. Warto przeszukać strychy babć i ciotek, kiedyś były one bardzo popularne. Tym razem do żeliwnych nóg z charakterystycznym napisem dodano modny w tym sezonie blat z motywem imitującym marmur.

Powyższa aranżacja to dowód na to, że by wygospodarować miejsce do pracy, można wykorzystać nawet najmniejszą przestrzeń. Wąskie biurko zaraz pod chodami? Czemu nie! Wbrew pozorom, w tak niewielkim miejscu, jeszcze łatwiej jest się skupić na pracy.

Zobacz także:

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy