Peelingi w natarciu

Wybierz odpowiedni dla siebie.

wybierz odpowiedni dla siebie rodzaj peelingu
wybierz odpowiedni dla siebie rodzaj peelingu123RF/PICSEL

Peeling cukrowy

Działa skutecznie, a zarazem delikatnie.

Co robi? Delikatnie złuszcza naskórek. Jest idealny dla skóry przesuszonej, a nawet gdy się łuszczy.

Jakie ma zalety? Kryształki cukru najczęściej zanurzone są w olejkach lub maśle karite. Preparaty te nie tylko usuwają martwy naskórek, ale także nawilżają, natłuszczają i zmiękczają skórę. Sprawiają, że woda tak szybko ze skóry nie wyparowuje. Najlepiej jest go stosować na noc. Po pilingu cukrowym najczęściej nie trzeba już używać balsamu lub masła do ciała.

Jak często go stosować? To zależy od wrażliwości i grubości skóry. Przy normalnej skórze jest na tyle skuteczny, że z pewnością nie ma potrzeby używać go częściej niż 2 razy w tygodniu.

Peeling enzymatyczny

Zawiera enzymy owoców, które bardzo delikatnie rozpuszczają naskórek.

Co robi? Usuwa martwy naskórek w bardzo delikatny i bezpieczny sposób.

Jakie ma zalety? Rozpuszcza, a nie ściera, martwy naskórek, dlatego nie powoduje podrażnień mechanicznych. Jest doskonały do wygładzania skóry w najdelikatniejszych miejscach, jak dekolt, szyja, a także nogi z popękanymi naczynkami i żylakami. Mimo że peeling enzymatyczny jest bardzo delikatny, dobrze radzi sobie nawet z drobnymi krostkami (tzw. kaszką).

Jak często stosować? Można go używać tak często, jak tylko zajdzie potrzeba. Ma postać proszku, który miesza się z wodą.

Peeling ujędrniający i antycellulitowy

Preparaty te najlepiej jest rozprowadzać na skórze szorstką gąbką lub rękawiczką.

Co robią? Peelingi te wspomagają walkę z pomarańczową skórką, brakiem jędrności i elastyczności skóry.

Jakie mają zalety? Oprócz tego, że złuszczają martwy naskórek i wygładzają skórę, ułatwiają drenaż limfy i poprawiają mikrokrążenie krwi. Często drobinki ścierne są zanurzone w żelu z substancjami antycellulitowymi i ujędrniającymi, tj. z kofeiną, ekstraktami z cytrusów i guarany.

Jak często je stosować? Peelling antycellulitowy i ujędrniający można stosować 2 - 3 razy w tygodniu. Rzadziej przy skórze suchej i skłonnej do podrażnień.

Peeling z morskiej soli

Złuszcza nawet zrogowaciałą skórę na kolanach.

Co robi? Mocno złuszcza naskórek, dlatego nie jest wskazany dla skóry cienkiej, wrażliwej i naczynkowej.

Jakie ma zalety? Peeling solny nie tylko skutecznie ściera nawet grubą skórę (np. na łokciach i kolanach), ale także oczyszcza ją z toksyn. Sól zawiera mnóstwo składników mineralnych, które wnikają w skórę, gdy kryształki się rozpuszczają. Dlatego warto wybierać preparaty na bazie najbogatszej w minerały soli morskiej (np. z Morza Martwego).

Jak często go stosować? Skórę całego ciała należy peelingować nie częście niż raz w tygodniu. Zaś tam, gdzie naskórek jest grubszy (kolana), można 2 razy w tygodniu.

Życie na gorąco
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas