Reklama

Peleryna? Uszyj to sama

Niespodziewanie złapał cię deszcz, a ty nie masz ze sobą parasolki i mokniesz? A gdyby tak zrobić sobie modną pelerynę przeciwdeszczową, która nie tylko uratuje przed opadami, ale też będzie świetną ozdobą i modnym ciuchem? Nie ma się nad czym zastanawiać! Do dzieła!

Składniki Materiały potrzebne do wykonania peleryny

  • dwa metry materiału wodoodpornego
  • taśma z klejem
  • zatrzaski

Sposób przygotowania

Składamy materiał na pół po nitce prostej (dłuższym boku), a następnie znowu na pół, tym razem w poprzek. W rogu zaznaczamy na obu brzegach po 10 cm, po czym łączymy te punkty ze sobą zaokrągloną linią i odcinamy niepotrzebną część.

Odmierzamy 90 cm długości na obu bokach złożonego materiału i po całej szerokości między jednym bokiem a drugim, dzięki czemu równo wytniemy całość. Następnie łączymy wszystkie punkty jedną linią i odcinamy niepotrzebny materiał.

Zaznaczamy miejsce przyszycia zatrzasków. Przyszywamy je na lewej stronie z przodu i z tyłu, tak aby po zapięciu
tworzyły rękaw.

Reklama

Zostało nam jedynie wykończenie brzegów dekoltu i dołu. Materiał wodoodporny jest fajny, bo się nie strzępi, można więc zostawić go bez wykończenia. Możesz też zawinąć brzegi do środka i przeszyć albo podkleić, korzystając z kleju na taśmie. Jak? Zawijamy brzeg do środka, wkładamy klej pomiędzy dwie warstwy i zaprasowujemy.

Zobacz także: 


Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama