Piękna na wiosnę
Domowe zabiegi działają cuda.
Skóra bez skazy
Zacznijmy od dokładnego oczyszczenia. Pomocna będzie miękka szczoteczka do mycia twarzy. Nałóżmy na nią żel peelingujący i powoli masujmy zwilżoną skórę okrężnymi ruchami. Potem dokładnie spłuczmy. Taki zabieg usunie martwy naskórek i głęboko oczyści pory.
Jędrne ciało
Peeling z kawy i cytryny poprawi napięcie skóry. Fusy po parzeniu kawy wymieszajmy z sokiem z cytryny oraz żelem pod prysznic lub naturalnym jogurtem w takich proporcjach, by powstała dość gęsta papka. Nakładajmy partiami na ciało i powoli masujmy okrężnymi ruchami. Rozpocznijmy od nóg, a zakończmy na ramionach, szyi i dekolcie. Pozostawmy mieszankę na ciele jeszcze przez kilka minut, aby kofeina i witamina C mogły wniknąć w skórę i ujędrnić ją. Potem spłuczmy ciepłą, ale nie gorącą wodą.
Gładkie stopy
Zadbajmy o nie już teraz, aby dobrze się prezentowały w odkrytych butach. Wymoczmy je w wodzie z mydłem i specjalnym pilnikiem zetrzyjmy stwardniały naskórek. Nakładając krem na stopy, dokładnie je wymasujmy. Masaż stóp odpręża nie tylko nogi, ale całe ciało. Jeśli mamy bardzo przesuszoną skórę po zimie, nałóżmy na nią nawilżającą maskę. Możemy ją przygotować np. z ugotowanego ziemniaka, łyżki oliwy i 1/4 szklanki tłustego, ciepłego mleka. Nałóżmy na stopy, owińmy folią i ręcznikiem. Zmyjmy po 30 minutach.
Promienna twarz
Poszarzała zimą cera wymaga głębokiego nawilżenia. Zapewnią jej to olejki, np. z marchwi, różany, migdałowy lub arganowy. Zawierają cenne składniki ujędrniające skórę i neutralizują wolne rodniki. Stosujmy je na noc, po dokładnym oczyszczeniu skóry. Jeśli są dla nas zbyt tłuste, dodajmy 3-4 krople do kremu na noc. Kuracja olejkami powinna trwać co najmniej 3 tygodnie.
Szczuplejsza bez diety
Aby pozbyć się fałdek i pomarańczowej skórki, nie musimy stosować głodówek. Dieta jest bardzo ważna, ale spalanie tkanki tłuszczowej przyspieszą też solankowe kąpiele. Poprawią przemianę materii, ujędrnią skórę i zwalczą cellulit. Wsypmy do wanny z wodą o temperaturze 38-40°C dwie szklanki soli morskiej lub leczniczej, np. z Iwonicza, Bochni, Ciechocinka. Kąpiel powinna trwać nie dłużej niż 20 minut. Najlepiej robić ją przed snem. Nieocenionym zabiegiem wyszczuplającym jest też masaż. Możemy robić go podczas kąpieli lub prysznica, nacierając ciało szorstką rękawicą lub miękką szczotką. Potem wmasujmy balsam.
15/2016 Rewia