Reklama

Reklama

Pielęgnacja twarzy krok po kroku

Wygląd i kondycja naszej cery zależy od tego, jak o nią dbamy.

Staranne oczyszczanie

Wstępem do pielęgnacji twarzy jest oczyszczanie. Najpierw usuwamy makijaż. Cienie z powiek zmywamy, delikatnie przesuwając wacik od wewnętrznego kącika oka ku zewnętrznemu. Tusz z rzęs zmywamy płatkiem kosmetycznym, nasączonym tonikiem. Umieszczamy go pod rzęsami i ruchami w górę ściągamy tusz. Nie pocieramy powieki, aby nie osłabiać rzęs.

Makijaż z twarzy zmywamy w taki sposób, aby jednocześnie masować skórę. Przesuwamy płatek kosmetyczny od bruzd nosowo-wargowych w kierunku uszu i skroni. Owal twarzy oczyszczamy od czubka brody w kierunku uszu. A czoło - ze środkowej części na zewnątrz. Zaopatrzmy się też w miękką szczoteczkę i masujmy nią twarz okrężnymi ruchami, przed nałożeniem serum lub kremu.

Reklama

Głębokie nawilżanie

Rozpoczynamy je już od oczyszczania cery, używając nawilżających toników i płynów micelarnych. Gdy mamy bardzo odwodnioną cerę, stosujmy domowe maseczki nawilżające. Możemy to robić nawet codziennie. Bardzo skuteczna jest maska z miodu i słodkiej śmietanki. Świetnie sprawdza się też papka z mielonego siemienia lnianego, awokado i oliwy.

Gdy nasza skóra jest podrażniona i się łuszczy, pomoże okład ze zmielonych płatków owsianych i pełnotłustego mleka. Maseczki nawilżające nakładamy na 15-20 minut, a potem zmywamy je letnią, przegotowaną wodą. Na koniec warto przemyć skórę łagodnym tonikiem albo wodą mineralną i wklepać w nią krem.

Uwaga!
Silne własności wiązania wody w skórze ma wywar z korzenia lukrecji. Można go używać zamiast toniku.

Skuteczne ujędrnianie

Przynajmniej raz dziennie, podczas nakładania kremu czy serum, wykonajmy masaż twarzy. Zacznijmy od okolicy oczu. Najpierw wklepmy w skórę krem, a potem delikatnie ją masujmy opuszkami palców, rozpoczynając od zewnętrznego kącika oka na dolnej powiece do wewnętrznego i dalej na górną powiekę.

Masaż wykonujmy serdecznymi palcami, ponieważ ich nacisk jest najlżejszy. Owal twarzy rozcierajmy grzbietami dłoni w kierunku uszu. A bruzdy nosowo-wargowe wygładzajmy kostkami palców złożonej w pięść dłoni.

Odżywianie

Aby cera pozostała jak najdłużej młoda i sprężysta, musimy dostarczać jej składników poprawiających gęstość skóry. Należą do nich m.in. fitoestrogeny i witaminy C oraz E. Znajdziemy je m.in. w soi, algach, ziemniakach, jabłkach i marchwi. Róbmy z nich maseczki z dodatkiem oleju sojowego, a nasza cera odzyska jędrność. Fitoestrogeny i witaminy pobudzają bowiem regenerację elastyny oraz włókien kolagenowych.

Rewia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama